назад

Нелегальне працевлаштування: ризики

Конституцією України визначено, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Небезпека нелегального працевлаштування, як і заробітної плати «в конверті», полягає не стільки в тому, що бюджет позбавляється коштів у вигляді несплачених податків та відрахувань до Пенсійного фонду, а й у тому, що громадяни ризикують в першому випадку втратити право на пенсію, а в другому – її частину, оскільки при її обчисленні враховується розмір зарплати.
З приводу цього відбувся правопросвітницький захід в Білоцерківському міськрайонному центрі зайнятості на тему «Нелегальне працевлаштування: ризики», де присутніми були особи, які перебувають у пошуку роботи.
Головний спеціаліст відділу правопросвітництва та надання правової допомоги Былоцеркывського МЦ з надання БВПД Анатолій Мартосіч пояснив:
Кожен працівник, який влаштовується на роботу повинен пам’ятати, що отримання заробітної плати «в конверті» позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, нещасного випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки. Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору.”
Працівницею Регіонального центру з надання БВПД у Київській області Антоніною Господаренко доповнено, що легальне працевлаштування є запорукою:
  • гарантованої відпустки;
  • оплатою лікарняних;
  • пенсійного забезпечення;
  • допомоги по безробіттю;
  • та головне – обов’язкової виплати заробітної плати, яка гарантується Кодексом законів про працю України та ЗУ “Про оплату праці”.