назад
21.07.21

Незалежний провайдер безоплатної правової допомоги та волонтери працюватимуть у Станиці Луганській

Розробка методології діяльності незалежного провайдера правової допомоги та стандартів його роботи, а також залучення активних громадян до сприяння надання правової допомоги населенню через розвиток їх як спільноти волонтерів. Над цим працює зараз Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з Норвезькою радою у справах біженців в рамках проєкту «Підтримка сталої адаптації надання базових послуг у секторах «Здоров’я», «Вода, санітарія, гігієна» та «Правова допомога» у Станиці Луганській».

Порушення прав людини на соціальний захист, зокрема на пенсійне забезпечення, отримання державних соціальних допомог тощо трапляється досить часто. Особливо складна ситуація з дотриманням прав і свобод людини на території Донецької та Луганської областей. Непоодинокими є випадки порушення прав на житло і компенсацію за завдану майнову шкоду цивільному населенню, яке постраждало від збройного конфлікту. Порушуються права громадян України, які проживають на непідконтрольній Уряду України території, на свободу пересування тощо.

Одним з можливих шляхів розв`язання проблеми є створення незалежного провайдера правової допомоги за сприяння органів місцевого самоврядування, а також розвиток спільноти волонтерів. Це дозволить зменшити навантаження на Державний бюджет України та посилити інституційну спроможність до надання безоплатної правової допомоги мешканцям Луганської області.

У межах ініціативи «Волонтер БПД» (сімейні радники) залучаються громадські активісти, які надають допомогу, підтримують і розділяють місію, бачення та цінності системи безоплатної правової допомоги. Волонтери (сімейні радники) допоматимуть центрам з надання БВПД забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, реалізовувати інші повноваження у сфері захисту прав людини.

У межах проєкту «Підтримка сталої адаптації надання базових послуг у секторах «Здоров’я», «Вода, санітарія, гігієна» та «Правова допомога» у Станиці Луганській» планується здійснити низку активностей, а саме:

  • формування бази знань системи БПД (дистанційні курси, алгоритми дій, правові консультації) в тому числі для підвищення правової обізнаності населення;
  • розробка навчальних програм для подальшого навчання волонтерів системи БПД, зокрема з сімейних правовідносин;
  • створення інформаційно-правопросвітницького контенту, зокрема дудл відео на найпоширеніші тематики правових проблем регіону в сфері сімейного права;
  • проведення соціологічного дослідження для розуміння найпоширеніших проблем та оцінки ефективності проєкту;
  • супровід діяльності волонтерів системи БПД на території Луганської області, які мають сприяти мешканцям громад в отриманні якісної правової допомоги з питань сімейних правовідносин.

Реалізація проєкту триватиме до лютого 2022 року. Проєкт фінансується спільно з Гуманітарним фондом для України.