назад

Нові партнери в реалізації відновного правосуддя в Сумській області

У межах реалізації пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» Регіональний центр з надання БВПД у Сумській області та Комунальне некомерційне підприємство Сумської обласної ради «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» в особі очільників установ Олени Демченко й Тараса Злиденного підписали меморандум про співпрацю.

В усіх регіонах України і на Сумщині зокрема діє пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». До його реалізації долучаються різні фахівці: працівники прокуратури, юристи, адвокати, медіатори. І однією з умов успішного проходження програми є ресоціалізація неповнолітнього правопорушника. І тут вагому роль відіграє робота психологів. Саме з метою ширшого залучення цих фахівців керівники Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та Обласного клінічного медичного центру соціально небезпечних захворювань прийняли рішення про спільні напрямки діяльності.

КНП СОР «Обласний клінічний медичний центр соціально небезпечних захворювань» є провідним медичним закладом, який надає спеціалізовану допомогу населенню міста Суми та області. Допомога для пацієнтів, їхніх рідних та близьких, в тому числі анонімно, організована як на амбулаторному, так і стаціонарному етапах. З метою підвищення якості та максимальної доступності структурні підрозділи та кабінети розміщені в окремих лікувальних корпусах, куди кожен бажаючий може звернутися з питаннями ранньої діагностики, лікування та попередження захворювання (профілактики) захворювань. У центрі працюють висококваліфіковані лікарі, серед яких є практичні психологи. Саме з ними й планується взаємодія в межах пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

На сьогодні в Сумській області 6 підлітків успішно пройшли програму відновного правосуддя, звільнилися від кримінальної відповідальності й  отримали шанс переосмислити свої вчинки й плани на майбутнє.