назад
02.07.21

Нові знання – цінний дарунок для артеківців

Життя людини та її роль у суспільстві залежать від набутих ще у дитинстві вмінь, уявлень про навколишній світ та про своє місце у ньому. Надзвичайно важливо, щоб діти знали свої права, вміли ними користуватися та захищатися від посягань  на них. Не менше значення має розуміння меж, за які не можна заходити відстоюючи свою позицію. Допомагають знайти баланс між своїми правами і правами інших людей фахівці системи БПД у місті Києві під час правопросвітницьких заходів.

Вже не перший рік Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві та київські місцеві центри з надання БВПД співпрацюють з Міжнародним дитячим центром «Артек», беручи учать у заходах тематичних змін табору. Ось і цього разу фахівці центрів провели правовий квест «У пошуках скарбу гетьмана Пилипа Орлика» для юних артеківців.

Перш за все дітям нагадали про їх права, закріплені Конвенцією ООН про права дитини. Це ті права, якими можна користуватися від моменту народження  до досягнення віку 18 років, а вже потім на дитину чекають права і обов’язки дорослої людини.

Отож, кожна дитина, незалежно від віку, статі, національності та релігійної приналежності має беззаперечне право:

  • невід’ємне право на життя;
  • право на ім’я і на набуття громадянства;
  • право на піклування та турботу;
  • право на достатнє харчування та дах над головою;
  • право на розваги, відпочинок і дозвілля;
  • право на освіту;
  • право на медичну допомогу;
  • право на приватне життя;
  • право висловлювати свою точку зору, але вона не повинна ображати інших людей.

Важливо, що кожна дитина, у разі порушення її прав, може звернутися до центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги для отримання правової допомоги, у тому числі шляхом представлення її інтересів у суді.

Набуті знання артеківці  закріпили під час проходження квесту. Діти надзвичайно відповідально підійшли до виконання інтелектуальних завдавань, показавши своє зацікавлення до історії рідної держави, її ключових постатей та правового врегулювання певних життєвих ситуацій. Так, у межах квесту, малеча спробувала себе у ролі судді, що чесно і справедливо вирішує спір.  Діти відчули важливість свого рішення і причетність до подальшої долі учасників правового спору. Аби урізноманітнити корисне дозвілля артеківців, інтелектуальні завдання чергували з активними руханками. Як результат – з п’яти команд учасниць квесту абсолютну перемогу здобула лише одна команда, отримавши головний приз – скарб гетьмана Пилипа Орлика.   Пам’ятні подарунки та паспорти прав дитини отримали всі учасники змагання.