назад

Новий навчальний рік – без булінгу: просвітницький урок для сумських школярів

З початком осені школярі традиційно повернулися в стіни своїх навчальних закладів. Та чи всі пішли із задоволенням та без страху? Певно, що ні. І одна справа, коли причиною цього є довгі літні канікули і небажання знову навчатися, а інша – коли дитина не хоче відвідувати школу через цькування однокласників. Тож фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області провели просвітницький захід для учнів однієї із шкіл міста щодо протидії булінгу.

Під час відкритого діалогу зі школярами Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 ім. Б. Берестовського фахівчиня Регіонального центру Яна Кравець визначила, наскільки діти обізнані з темою цькування в учнівському середовищі, що вони вкладають у поняття «булінг» та як на нього реагують.

Фахівчиня Регіонального центру докладно розповіла про:

  • поняття «булінгу»;
  • основні його види (фізичний, психологічний, економічний, кібербулінг);
  • основні ознаки булінгу/цькування;
  • форми цькування;
  • роль сторін булінгу (кривдник, постраждалий, спостерігачі).

Особливу уваги приділили кібербулінгу, адже сучасні школярі багато часу проводять у різноманітних гаджетах і не завжди розуміють, яка небезпека може  чатувати на них. Діти також дізналися, у чому полягає різниця між булінгом та конфліктом, які їхні основні ознаки.

Юристка підготувала інформацію в ігровій формі та з використанням різних наочних матеріалів, що сприяє кращому сприйняттю. Зокрема, учні переглянули тематичний відеоролик й обговорили його, визначали ситуації, у яких є прояви булінгу, а також вчилися, як будувати довірливі й дружні стосунки в колективі.

«Кожна дитина індивідуальна, її права беззаперечні і непорушні. Якщо в школі хтось порушує права дитини, він має понести за це відповідальність», – наголосила Яна Кравець.

Зокрема, юристка розповіла про адміністративну відповідальність, у вигляді штрафу та громадських робіт, та кримінальну.

Окрім цього діти дізналися, куди і до кого потрібно звернутися у випадках проявів цькування, яку допомогу надають фахівці системи БПД.

Для школярів, їхніх батьків та вчителів фахівці Регіонального центру підготували  інформацій матеріали, які будуть наявні в стінах навчального закладу та безпосередньо у самих учасників навчального процесу.