назад

Новий режим роботи Регіонального центру: на Сумщині триває підготовка до впровадження пілотного проєкту

Починаючи з 01.02.2022, запроваджується пілотний проект,* за  яким на всій території України прийняття та оброблення повідомлень про випадки затримання осіб, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою тепер відбуватиметься централізовано.

Заступницею директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентиною Волобуєвою та начальником відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимиром Лящевським,  проведена серія зустрічі із представниками правоохоронних органів.

Одним із стратегічних напрямків співпраці Регіонального центру є взаємодія фахівців центру та представників Національної поліції. Саме налагодження роботи із партнерами у межах підготовки до пілотного  проєкту стало основним завданням на даний момент.

Представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області була ініційована зустріч, що проходила у приміщенні Головного управління Національної поліції в Сумській області.

Захід  відбувся за участі старшого інспектора з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності (з дислокацією в Сумській області) Управління дотримання прав людини Євгенія Євтєєва, Регіонального представника Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області Дмитра Бойченка, начальника відділу організації діяльності місць тимчасового тримання осіб Володимира Білошапки, заступника начальника управління превентивної діяльності Сергія Стативи, представників слідчого управління, управління карного розшуку та чергової частини  ГУНП в Сумській області.

Заступницею директора Регіонального центру Валентина Волобуєва поінформувано присутніх щодо змін згідно з наказом Міністерства юстиції від 31.08.2021 за № 3058/5. З першого лютого цього року «Пілотом» передбачені зміни, за яким повідомлення про:

  • випадки затримання осіб,
  • адміністративного арешту,
  • застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою,
  • а також постанови/ухвали про залучення захисника відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії,

що надходять з усієї території України, крім міста Києва тепер приймаються Регіональними центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській та Чернівецькій областях за номером 0 800 213 103.

Також, виходячи із вимог пілотного проекту, змінено електронну адресу Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області.

«З метою оперативного вирішення питання про залучення захисника підозрюваним/обвинувачуваним, починаючи з 00:00 годин 01.02.2022, усі постанови/ухвали про призначення захисника прийматимуться виключно на нову електронну адресу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області – [email protected]»,- наголосила Валентина Волобуєва.

Наприкінці, учасники заходу визначили алгоритм взаємодії у разі виникнення проблемних питань при реалізації пілотного проєкту. Також обговорили зміну до порядку проведення звірки випадків повідомлень у нових умовах централізованого сповіщення, передбаченого новим законодавством.

Орієнтуючись на завдання щодо налагодження нового порядку взаємодії Володимиром Лящевським проведені навчання для представників Патрульної поліції міста Суми. Поліцейських поінформовали щодо змін в законодавстві у рамках пілотного проєкту, передбаченого наказом Міністерства юстиції України.

Під час проведення зустрічей присутнім були надані інформаційні матеріали та пам’ятки, підготовлені фахівцями Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області.

*довідково: Пілотний проєкт передбачений наказом Міністерства юстиції України №3058/5 від 31.08.2021, ознайомитися більш детально із інформацією за посиланням – https://bit.ly/3AqXYQj