назад

Об’єднані єдиними цінностями та завданнями

19 грудня в Україні відзначався День адвокатури. Саме в цей професійне свято відзначали основні партнери системи безоплатної правової допомоги. Обидні інституції як система безоплатної правової допомоги, так і адвокатура мають однакові цінності та завдання — захист прав та свобод людини.

«Адвокати – ключові партнери системи надання безоплатної правової допомоги. З нами співпрацюють адвокати, для яких захист соціально вразливих верств населення – це більш ніж робота, це стиль життя. Наше партнерство є вирішальним чинником для успішного становлення механізмів управління якістю надання правової допомоги» – відзначає директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий.

Ключове завдання, що наразі постає перед системою і адвокатами, які надають БПД, — ефективна взаємодія з соціально вразливими і чутливими категоріями громадян. На жаль, саме серед найменш матеріально забезпечених перебувають люди зі значними фізичними вадами або психічними порушеннями, а тому правову допомогу їм повинна надавати держава.
Наразі Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області уклали контракти 146 адвокатів, які здійснюють захист прав громадян у кримінальному процесі та готові у будь-який час доби прибути до затриманої чи обвинуваченої особи для надання якісного правового захисту. Лише з початку року Регіональним центром видано понад 3 600 доручень адвокатам. І це просто статистичні дані, за кожної цифрою стоїть доля конкретної людини, яка опинилася у складній життєвій ситуації.
Місцевими центрами Полтавської області укладено 95 контрактів з адвокатами у цивільному та адміністративному процесі. Лише з початку поточного року видано 1 595 доручень адвокатам.
Адвокати Полтавщини мають великий досвід із земельних, соціальних, сімейних, спадкових, трудових спорів, а також успішну практику у кримінальних та адміністративних справах.
Спільно з адвокатами проводяться консультування на базі дистанційних та мобільних пунктів доступу до БПД, адвокати залучаються до надання адресної допомоги.
Задля зручності прийомів клієнтів у приміщеннях місцевих центрів з надання БВПД облаштовані кабінети, для організації зустрічі адвокат-клієнт, що дозволяє не лише забезпечити конфіденційність, але й зручність.
З метою поширення позитивної практики роботи, опрацювання проблемних питань, обговорення новел законодавства з адвокатами, які співпрацюють з центром систематично проводяться зустрічі та семінари. Активну участь адвокати системи БПД приймають і в правопросвітницькій роботі для громадян — виступи на телебаченні, підготовка інформаційних роз’яснень у засоби масової інформації. Позитивні кейси щодо успішних практик адвокатів постійно висвітлюються у ЗМІ для того, щоб громадяни знали як вирішувати свої життєві проблеми у правовий спосіб.
Адвокати системи безоплатної правової допомоги мають великий юридичний досвід, високий професійний рівень, який постійно підвищують, у тому числі і на правовій платформі PRAVOKATOR.
Якість співпраці адвокатів з системою БПД підтверджується не лише кількістю успішних справ, а й численними позитивними відгуками клієнтів, які після отримання безоплатної вторинної правової допомоги з якогось питання знову звертаються до системи БПД для вирішення вже інших правових проблем.