назад

Одеський місцевий центр уклав меморандум з Центром соціальних послуг Таїровської селищної ради

20 вересня 2021 року Одеський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Центр соціальних послуг Таїровської селищної ради уклали меморандум про співпрацю.

Ідея спільної роботи виникла у партнерів ще влітку цього року, після проведення у Таїровській селищній раді правопросвітницького заходу «Спадкування та відчудження землі за відсутності кадастрового номеру».

Правопросвітницька кампанія, актуальність пропонованих тем, а також можливість отримання соціально вразливими верствами населення безоплатної правової допомоги шляхом виїзних прийомів зацікавили під час заходу керівника Центру Галину Фют, яка опікується своєю громадою.

Юрист та соціальний менеджер Центру соціальних послуг, Володимир Войцеховський зазначив, що коло проблемних питань, з якими до них звертаються громадяни, досить широке. Серед них питання щодо отримання земельної ділянки, перерахунку пенсії, призначення опікуна, отримання соціальної допомоги, перерахунок заборгованості за комунальні послуги та інші.

Під час зустрічі фахівці системи БПД передали Центру соціальних послуг інформаційні матеріали правового характеру для соціально вразливих груп населення, які безумовно стануть у нагоді.

Проблеми клієнтів центрів безоплатної правової допомоги часто мають не лише юридичний характер: іноді все розпочинається з простих речей. Люди іноді звертаються до нас лише тоді, коли допомогти складно навіть через суд. Тому ми завжди пропонуємо попереджувати тяжкі наслідки, не допускати їх. Тут одним з найефективніших механізмів є правопросвітництво населення, інформування про право на безоплатну правову допомогу, вчасність звернення. А наша співпраця з ОМС, ОТГ, державними та комунальними установами, іншими організаціями, які надають допомогу людям, які самостійно з різних причин не можуть впоратись з обставинами – прямий шлях до освіченої громади», – зазначила Алла Перетятко, директорка центру правової допомоги.

Окресливши під час підписання меморандуму найактуальніші проблеми незахищених верств населення, сторони вирішили провести ряд інформаційних та просвітницьких заходів, домовилися здійснювати виїзні консультування за потребою особливо вразливих груп, забезпечити доступ до вторинної правової допомоги та медіації.

Також громадянам буде надаватися експертна підтримка в проблемних питаннях земельного характеру в межах реалізації проєкту «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Під час заходів всі бажаючі зможуть отримати консультації з земельних правовідносин. Перший такий захід відбудеться вже сьогодні в смт Таїрово.