назад

Один день – три села: правопросвітництво, консультування, робочі зустрічі – будні фахівців Сарненського місцевого центру з надання БВПД

Одним із важливих і дієвих напрямів роботи фахівців Сарненського МЦ є співпраця із органами місцевого самоврядування. До прикладу, із Вирівською сільською радою така тісна взаємодія триває ось уже два роки поспіль. Адже, з метою вирішення правових питань жителів цієї громади, прийняті програми надання безоплатної правової допомоги на 2019, 2020 роки, із сумами фінансування 25 000 та 5000 гривень відповідно. Відтак, фахівці центру часто відвідують цю місцину проводячи низку різноманітних заходів як для жителів громади, так і для представників органів місцевого самоврядування.

Тож, нещодавно, директор центру Юлія Міхнова та фахівчині відділу правопросвітництва та надання БПД Ірина Дубровська та Аліна Харченко відвідали Вирівську сільську раду та села, які належать до її юрисдикції.

Спочатку, представники центру завітали до тамтешньої сільської ради. Під час візиту Юлія Міхнова із головою сільради та його заступником обговорила основні моменти подальшої співпраці та презентувала звіт про виконання програм надання безоплатної правової допомоги за минулі роки. До того ж, провела семінар для працівників ради, на якому нагадала про правові послуги, які можна отримати у центрі, а також розповіла про новели електронного декларування 2021.

Тим часом, начальниця відділу правопросвітництва та надання БПД Ірина Дубровська організувала виїзний прийом громадян, під час якого надавала правові консультації місцевим жителям.

Після сільської ради, фахівці центру відправились до Вирівської публічної бібліотеки  аби поспілкуватись зі школярами про булінг.

Що таке булінг? Які його види? Як вберегтися від цього негативного явища? Відповіді на усі ці, і не тільки, питання отримали учні 9 класу Вирівської ЗОШ від Аліни Харченко. Після перегляду відповідних роликів та презентації вони мали можливість сформувати соціальний плакат “Булінгу ні!”, на якому діти написали поради жертві та булеру у булінговій ситуації.

Разом з тим, в бібліотеці фахівчині центру під час роботи пункту консультування представниці центру надали місцевим жителям  правові консультації. Окрім того, з працівницею бібліотеки Юлією Мулявко узгоджено волонтерську діяльність  у сфері надання БПД.

Також фахівчині центру відвідали села Олексіївка та Федорівка. Зокрема, провели правопросвітницькі заходи у фельдшерсько -акушерських пунктах та загальноосвітніх навчальних закладах, під час яких розповідали про особливості проведення Земельної реформи в Україні.