назад

Онлайн-сервіси та нові проєкти: у Коростені містяни дізнались, як працює система БПД

Історія створення системи безоплатної правової допомоги розпочалась із прийняття Закону України “Про безоплатну правову допомогу” 10 років тому. Це одна з найпрогресивніших систем правового захисту всіх без винятку громадян. Завдяки роботі адвокатів, які співпрацюють з системою БПД та фахівців, які працюють у системі, люди отримали дієвий механізм захисту своїх прав.

Заглянути за лаштунки та дізнатись, як працює система безоплатної правової допомоги могли усі охочі, хто завітав 9 червня до Коростенського місцевого центру на День відкритих дверей.

Розділити радість ювілею запросили наших партнерів з інших державних установ та організацій: відділу превенції, сектору ювенальної превенції, сектору з протидії домашнього насильства Коростенського районного управління поліції, відділу обслуговування центральної міської бібліотеки Коростенської міської ТГ, Коростенського міського центру зайнятості, Коростенського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації», Коростенського міського центру соціальних служб, Центру соціально-психологічної реабілітації м.Коростеня. До заходу також долучились і громадяни нашого міста.

Директор центру з надання БВПД Тетяна Грищенко проінформувала про розвиток системи БПД та значимість її для наших громадян. Розповіла про можливість застосування різного роду додатків, таких наприклад як «Мобільний додаток БПД» та продемонструвала як завдяки йому можливо переглянути консультації на найпоширеніші правові питання, отримати безоплатну правову допомогу, дізнатися контакти точок до БПД та перевірити своє право на отримання БВПД тощо.

Також проінформувала про проєкт «Волонтер БПД», до якого можуть долучитися ті, хто бажають допомагати центру з надання БВПД забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, допомагати з іншими завданнями для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.

Однією з актуальних тем сьогодення залишається земля. Користуючись нагодою, Тетяна Грищенко розповіла про реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Присутнім були продемонстровані відеоролики на теми: «Як реалізувати свое право на безоплатне отримання земельної ділянки» та «Укладення договору оренди землі».

У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та внесеними змінами до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» – право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

Заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання БВПД Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Сергієнко продемонструвала відеоролик на дану тематику, звернувши увагу присутніх на взаємодію суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті відповідно до Порядку №658. Також проінформувала куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства та які для цього необхідні документи.

До проведення заходу долучився волонтер системи БПД  Артем Сергієнко, який роздав присутнім інформаційні матеріали для розміщення в установах та інформування громадян.