назад

Оперативно, якісно та доступно: як система БПД Волині співпрацює зі ЗМІ

У системі відносин «безоплатна правова допомога – громадянське суспільство» особливого значення набуває взаємодія центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) із засобами масової інформації (ЗМІ) – основними каналами комунікації у суспільстві. Якість цієї взаємодії, а отже достатня поінформованість громадян про функціонування системи БПД, суттєво залежить як від активності та професійності журналістів, так і розуміння працівниками правової допомоги від держави важливості поширення інформації про неї серед населення.

Для належної інформаційно-комунікативної діяльності система БПД Волині активно співпрацює з місцевими ЗМІ, здійснюючи публікування правової інформації та консультацій, успішних кейсів, які є результатом діяльності адвокатів та юристів системи у друкованій пресі та інтернет-виданнях краю, виступаючи в ефірах місцевих телеканалів та радіо.

У співпраці Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД з друкованими ЗМІ варто відзначити взаєморозуміння з редакціями Іваничівської районної газети «Колос» та Володимир-Волинської міськрайонної газети «Слово правди». У цих виданнях суттєво зросла кількість матеріалів, які готували юристи центру та бюро правової допомоги. На сторінках друкованого видання «Колос» діє постійна рубрика Іваничівського бюро правової допомоги «Запитуйте-відповідаємо». А у межах співпраці центру з газетою «Слово правди», головний редактор Антоніна Михальчук взяла участь у дводенному прес-турі «Надання правової допомоги учасникам бойових дій та внутрішньо переміщеним особам», організованому Координаційним центром з надання безоплатної правової допомоги.

Партнерами Ковельського місцевого центру з надання БВПД є друковані видання «Вісті Ковельщини», що розміщують інформацію у рубриці під назвою «Закон і ми» та «Полісся» – публікації у рубриці «Правова допомога».

Дружні відносини з друкованою пресою забезпечують формування громадської думки про роботу системи БПД, надаючи людям можливість «тримати руку на пульсі» актуальних змін в чинному законодавстві, отримуючи інформацію та консультації з актуальних правових питань.

Безумовно, у сучасному світі комунікація стала більш орієнтованою на різні цільові групи у мережі Інтернет. Фахівці центрів з надання БВПД Волині активно поширюють інфографіки та юридичні консультації й у відеоформаті. Також значно зросла кількість публікацій правового характеру на сайтах місцевої влади та сторінках партнерських організацій у соціальних мережах. Постійні рубрики та матеріали про правову допомогу від держави є на офіційних вебсайтах районних державних адміністрацій, районних та міських рад, на більшості сайтів об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

А самостійні інтернет-ЗМІ «Волинська газета», «Волиньinfo», «Район.in.ua» та його місцеві видання, «Конкурент», «Кордон», «Володимир Mедіа», «КовельPost» – всі вони оперативно реагують на новини, які пропонує їм для висвітлення система БПД Волині.

Варто відзначити й плідну співпрацю Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області з місцевими телеканалами та радіо – «UA: Волинь», «Українське радіо-Луцьк», ТРК «Аверс», «12 канал», «Громадське інтерактивне телебачення».

«Співпраця з місцевими телеканалами та радіо стала для системи безоплатної правової допомоги Волині не лише необхідністю оперативно та доступно реагувати на новації в законодавстві з метою підвищення рівня правової свідомості громадян, але й своєрідним рятівним колом для них: люди часто телефонують у студію, аби отримати відповідь на своє наболіле питання. І якщо ж раніше ініціатива взяти участь у теле- чи радіопрограмі йшла від нас, то на сьогодні відчуваємо зворотній зв`язок – нас запрошують, а отже, нам довіряють. І це тішить», – розповіла директорка Регіонального центру з надання БВПД у Волинській області Наталія Смолярчук.

Володимир-Волинський місцевий центр з надання БВПД співпрацює з АТМ «Володимир» та СТН «Нововолинське телебачення. Телефонія. Інтернет». А Маневицьке бюро правової допомоги Луцького місцевого центру з надання БВПД – з Маневицькою районною редакцією проводового радіомовлення, в межах якої представники бюро щокварталу з’являються в радіоефірі, розповідаючи про актуальні зміни в законодавстві та консультуючи громадян, які телефонують у радіостудію.

Також місцеві мовники транслюють відеоролики на актуальну правову тематику. У телевізійних та радійних ефірах мешканці краю мають можливість отримати інформацію не лише про діяльність системи, але й про її позитивні та дієві результати – успішні історії клієнтів, яким фахівці центрів та адвокати допомогли захистити їхні права та законні інтереси, а також правову оцінку певних життєвих ситуацій.

Правова допомога від держави завжди орієнтується на якість та доступність послуг. Громадяни, які проживають у найвіддаленіших населених пунктах області, мають бути забезпечені правовими послугами у повній мірі та отримувати необхідний рівень правових знань, а за допомогою ЗМІ це інформування забезпечується належним чином.