назад

Осіння школа для модераторів кіноклубів Docudays UA: нові знання та нагороди для фахівців системи БПД

Правова освіта через призму документальних фільмів. Цьогоріч понад 100 учасників з різних куточків України приїхали в Коблево на Осінню школу для модераторів/-ок кіноклубів Docudays UA 2021. Фахівці системи безоплатної правової допомоги не могли оминути цю подію, адже на базі регіональних, місцевих центрів та бюро правової допомоги працюють кіноклуби Docudays UA. Це цікавий майданчик, як для досвідчених модераторів та модераторок, так і для тих, хто лише починає працювати.

В Осінній школі для  модераторів/-ок кіноклубів Docudays UA 2021 взяли участь фахівці системи БПД з Вінниці, Дрогобича, Житомира, Кривого Рогу, Львова, Піщанки, Соколівки, Стрия та Трускавця. Спільно з освітянами, бібліотекарями, представниками громадських організацій, пробації, пенітенціарної служби говорили про модерацію правопросвітницьких подій та адвокаційних кампаній.

Заступниця директора Львівського місцевого центру з надання БВПД Христина Гаталяк презентувала результати своєї адвокаційної кампанії «Подолання соціальної та правової ізоляції людей поважного віку в умовах пандемії COVID-19». Завдяки цій роботі вдалось залучити людей поважного віку до участі у інформаційно-комунікативних заходах та розширити коло параюристів. Розроблена Програма Городоцької ОТГ з підтримки людей поважного віку розглянута на депутатській комісії з гуманітарних питань.

Ще одну з таких кампаній впровадили фахівці Криворізького місцевого центру з надання БВПД. Це проєкт “Зупинити насильство”, участь в якому взяли 706 учасників, усього проведено 23 заходи, створено і поширено 15 000 флаєрів і 1 500 плакатів з контактами організацій, які допомагають особам, постраждалим від домашнього насильства. А заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Криворізького місцевого центру Наталя Кожем’яка отримала диплом лауреата конкурсу на кращі адвокаційні заходи за кампанію «Зупинити насильство».

Ця нагорода – результат нашої спільної роботи. Хочу подякувати працівникам та партнерам, які долучились до реалізації адвокаційної кампанії. А ще – це відзнака усіх, хто долучився до правопросвітницьких заходів з теми “Протидія домашньому насильству” у Кривому Розі, Криворізькому районі, Жовтих Водах і П’ятихатках, – зазначила Наталя Кожем’яка.

Це був насичений і цікавий тиждень. Представники системи БПД опрацьовували нові формати проведення кінопоказів. Модераторка кіноклубу Docudays UA 2021 при ГО “АРТ-Плейбек. Інклюзивне театральне об’єднання” Анна Шестакова продемонструвала, як працює плейбек-театр. Досвідом проведення інклюзивних подій ділились модераторки кіноклубів: ГО “Простір Ідей” Олена Глазкова, ГО “Громадська палата України” Наталія Жебрик, Центральній бібліотеці ім. В. Г. Коваленко Інна Шульга та координаторка онлайн-розвитку мережі DOCU/CLUB Інна Кондратьєва. Про права дитини у сучасному світі дізнались на лекції міжнародного експерта з прав людини Володимира Яворського. Як використовувати гендерний підхід до організації подій розповідали правозахисниця Олена Суслова та керівниця проєкту “Гендерночутливий простір сучаснї журналістики” Богдана Стельмах. Стрічку “Невидимі” презентувала режисерка фільму Майя Мартіняк. Героїні фільму –  жінки з трьох різних країн. Кожна має власні погляди на життя, і кожна вже народжувала. Фільм «Невидимі» розповідає їхні історії, які розкривають неоднозначну й заперечувану суспільством тему пологової травми. Після перегляду відбулась жвава дискусія. Усі охочі також можуть доєднатись до Всеукраїнської кампанії ГО “Разом -за безпечні пологи!”.

Модератори ділились досвідом з новачками та проводили спільні кінопокази. Це чудова школа, в якій говорять про права людини, вчать генерувати нові ідеї, розмовляти на болючі теми зрозумілою мовою, реалізовувати нові проєкти.

Довідково: Відеокурс “Повноваження організацій, які допомагають у протидії домашньому насильству” доступний за посиланням https://cutt.ly/QnMA4Fg