назад

П’ять років боротьби та перемог – у Криворізькому місцевому центрі підбивають підсумки роботи

Система безоплатної правової допомоги почала функціонувати у Кривому Розі з відкриттям у 2015 р. Першого та Другого криворізьких місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. П’ять років – невелика дата. У загальносвітовому масштабі –  мить. Але це, виявляється, час, достатній для становлення нової інституції. І ось, за 5 років після старту, фахівці системи правової допомоги вже підбивають підсумки проведеної роботи.

Сьогодні правову допомогу від держави мешканцям Криворіжжя надає Криворізький місцевий центр з надання БВПД. Сім бюро правової допомоги працює як у самому місті,  так і навколо нього – в Апостоловому, Софіївці, П’ятихатках, Жовтих Водах. Усього за час роботи центру понад 53000 людей отримали правову допомогу. У 5782 випадках клієнтам було надано  безоплатну вторинну правову допомогу – для складання процесуальних документів та представництва інтересів у суді.

Команда центру зробила 1897 виїздів до партнерів: правову допомогу надавали у сільрадах, центрах зайнятості, територіальних центрах, органах пробації. Більше 40 тисяч громадян стали учасниками правопросвітницьких заходів, яких загалом проведено понад 1860.

Але це – статистика. За кожною цифрою – людина зі своєю проблемою, людина, яка приходить до центру безоплатної правової допомогою з надією. І цю надію не можна зрадити. Команда Криворізького центру усвідомлює це і багато працює над створенням мережі партнерів і друзів з якими пліч-о-пліч допомагає, захищає та інформує громадян про їх права. Відбувається  це завдяки співпраці із засобами масової інформації, створенню відеоуроків, поширенню правових знань. Наразі спільними зусиллями правників центру та їх однодумців створено всі можливості для отримання правової допомоги від держави.

 «Ми працюємо, щоб тема права стала не закритою інформацією фахівців, а трендом, популярним у суспільстві. Адже знати і захищати свої права – це нагальна потреба у сучасних умовах, –  зазначає директорка Криворізького місцевого центру БВПД Наталія Родрігес. – Ми вітаємо адвокатів та партнерів, які співпрацюють з центром з дня його заснування. Зичимо сил і натхнення надалі нести світло і добро людям».

Святкуючи п’яту річницю невеликий колектив Центру зібрався вузьким колом, адже через карантин організувати масштабний захід немає можливості. Тож команда обговорила здобутки і виклики, а партнери з виконкому Криворізької міської ради вручили грамоти фахівцям, які працюють з дня створення центру.