назад
30.07.21

Педагогам Конотопа роз’яснили їх права

На базі дошкільного навчального закладу “Орлятко” за участі фахівчині Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Наталії Поставської відбувся просвітницький захід на тему: “Захист прав педагогічних працівників”.

Дошкільний навчальний заклад – навчальний заклад, що забезпечує реалізацію права дитини на здобуття дошкільної освіти, її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту.

Очільниця відділу правопросвітництва Конотопського місцевого центру з надання БВПД Оксана Козіна розповіла присутнім про те, що відповідно до статті 54 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники мають право на безпечні і нешкідливі умови праці; участь у громадському самоврядуванні закладу освіти; участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти; захист професійної честі, гідності. Вона зазначила; “Укладення колективного договору дошкільного закладу з урахуванням потреб у захисті прав педагогічних працівників дозволить створити надійний соціальний клімат в колективі та мінімізувати можливість конфліктів при умові виконання цього договору усіма сторонами. Крім того, колективний договір служитиме стабілізатором прав власника або уповноваженого ним органу і працівника протягом дії колективного договору.” Оксана Козіна також розповіла про основи діяльності первинних профспілкових організацій та їх роль у захисті трудових прав педагогів.

Заступниця директора місцевого центру Валентина Волік, спільно із учасниками заходу, знаходила алгоритм захисту трудових прав працівників у разі прийняття рішень місцевої влади про оптимізацію мережі дошкільних закладів. “Задля захисту трудових прав необхідно задіювати всі ресурси в тому числі і місцевих депутатів та представників влади різного рівня. ” – наголосила вона.

Фахівчиня центру розповіла про доступ до сервісів Мін’юсту та можливості отримання безоплатної правової допомоги дистанційно:

зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store  або завантажити мобільний застосунок «Твоє право».

у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html

у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/

через форму зворотного зв’язку на сайті системи БПД https://www.legalaid.gov.ua/…/onlajn-yurydychna…/

потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot

правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.

Більш детально розглянули питання щодо отримання педагогічними працівниками, які працювали на посадах, що і дають право на пенсію за вислугу років, та виходять на пенсію за віком, грошової допомоги у розмірі їх 10 місячних пенсій станом на день її призначення. Були надані також практичні рекомендації щодо використання ЕЦП на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Підводячи підсумки заходу, Наталія Поставська наголосила: “Система безоплатної правової допомоги в Україні – важливий елемент справедливої та ефективної системи правосуддя,що базується на захисті прав людини та верховенстві права. Правова допомога Сумщини представлена Регіональним та чотирма місцевими центрами, які працюють як один злагоджений механізм. Вони забезпечують ранній доступ до безоплатної правової допомоги у разі затримання особи чи адміністративного арешту,захищають права осіб у досудовому розслідуванні та під час судового провадження,консультують з правових питань та здійснюють представництво інтересів осіб у суді та інших державних органах, проводять правопросвітницькі заходи та співпрацюють з територіальними громадами. Подібні заходи дають змогу мешканцям громади відчувати себе більш захищеними в правових питаннях.”

Всі присутні отримали інформаційні матеріали.