назад

Перші підсумки роботи проекту з відновного правосуддя на Тернопільщині

Перші результати проекту, перші успішні кейси, труднощі, які виникають в ході реалізації проекту – все це обговорили учасники он-лайн круглого столу на базі Регіонального центру з надання БВПД у Тернопільській області.

Координатор проекту в області Віталій Сольський розповів про перші  успішні кейси з відновного правосуддя в регіоні. «Це не просто успішні справи, це врятовані дитячі долі, які отримали другий шанс. По одній з медіацій неповнолітній пройшов програму корекції «Життєві навички», що допоможе йому не лише в ресоціалізації, а й в побутовому житті» – додав координатор.

Адвокат медіатор Яна Оскоріп розповіла про особливості проведення медіації. «Надзвичайно важлива перша зустріч з учасниками, коли встановлюються потреби сторін. Ну і, звісно, участь в програмі повинна бути абсолютно добровільною, неможливо примусити людей примиритись» – говорить вона.

Учасниками заходу були і представники прокуратури. Ювенальний прокурор Марина Чудопалова розповіла про мотивацію для сторін медіації брати участь у проекті. «Одним з аргументів є можливість швидко отримати відшкодування збитків. Адже по класичній процедурі це може тривати дуже довго» – говорить вона.

Участь в обговоренні взяли також представники соціальних служб та психологи, модерувала захід директор Регіонального центру Ірина Хондогій.