назад
07.04.21

Перші волонтери на Вінниччині

Волонтерство – це, в першу чергу, особиста безпосередня участь у вирішенні певної суспільно важливої проблеми. Визначальним є принцип добровільності, адже волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію (саме такі люди формують суспільну свідомість). Діяльність волонтерів безкорислива та неприбуткова. Вони не отримують ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, все роблять на безкоштовній основі. Єдина їх нагорода – визнання громади, що може трансформуватись в обрання на різні державні посади чи висування на нагородження медалями та орденами. І нарешті, волонтерська робота носить суспільно важливий характер, тобто спрямовується на вирішення проблеми, що турбує багатьох громадян і з певних причин не може повністю вирішитись зусиллями держави.

Першими волонтерами Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Вінницький МЦ з надання БВПД) стали Кирилюк Вікторія та Тарнавська Катерина в межах реалізації Всеукраїнського проєкту «Волонтер БПД». Фахівці Вінницького МЦ з надання БВПД провели співбесіди для громадських активістів, які виявили бажання стати волонтерами у сфері надання БПД, за  результатами підписано два договори про провадження волонтерської діяльності у сфері надання безоплатної правової допомоги.

Відтепер Вікторія та Катерина будуть сприяти у забезпеченні доступу людей до безоплатної правової допомоги, проведення правопросвітницьких заходів, організації надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Волонтери отримають унікальний досвід співпраці з системою надання БПД, можливість покращити власний рівень правових знань, шанс розширити ділові контакти та покращити навички комунікації.

Волонтер – це можливість забути про свої проблеми і в той же час стати для когось корисним, реалізувати потребу в спілкуванні, знайти нові зв’язки.

Фахівці Гайсинського місцевого центру з надання БВПД провели також співбесіди з кандидатами, які виявили бажання стати волонтерами безоплатної правової допомоги та успішно пройшли дистанційний курс «Основи волонтерської діяльності» http://academy.legalaid.gov.ua та отримали електронний сертифікат та підписали з громадянином Віорелом Степановичем Сахаром договір про співпрацю та обговорили покроково план заходів для подальшої реалізації та контролю щодо виконання координатором Гайсинського МЦ Олею Сердюк.

Довідково:

Детальніше про проєкт «Волонтер БПД» можна дізнатися:

  • На сайті системи надання безоплатної правової допомоги за посиланням: https://cutt.ly/vlzStFE; або у найближчому центрі з надання БВПД. Знайти найближчий можна на мапі або у переліку центрів.
  • Пишіть нам в приватні повідомлення на сторінці https://www.facebook.com/vinnytsya.legalaid/ чи на пошту: [email protected]
  • Телефонуйте: (0432) 67-39-99, 067 313-66-57;
  • Приходьте спілкуватися за адресою: м. Вінниця, Театральна,14, каб. 419.