назад

Підліткам Сумщини – про відновне правосуддя та протидію булінгу

Правопросвітницька робота серед підлітків є вкрай важливою, адже неповнолітні часто стикаються з низкою проблемних питань. І через незнання законів та своїх прав, вони можуть потрапити у складні життєві ситуації. Тож для старшокласників однієї із сумських шкіл фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області провели просвітницьку зустріч, під час якої обговорили питання відновного правосуддя та протидії булінгу.

Заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Волобуєва під час відкритого діалогу з підлітками обговорила основі загрози, які становить булінг, та яка відповідальність за його вчинення передбачена законом. Старшокласники добре обізнані з видами булінгу, його ознаками, проте на практиці, на жаль, цькування школярів й досі відбувається в стінах різних навчальних закладів.

Тож під час зустрічі учні разом з юристкою проаналізували типові життєві ситуації за участі підлітків, помилки, які ті допускали, та алгоритм дій, які варто вжити для запобігання негативних наслідків.

Також Валентина Волобуєва ознайомила підлітків з проєктом «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Фахівчиня пояснила учням, що у випадку, коли неповнолітній  вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин, він може уникнути кримінальної відповідальності.

«Для того, щоб програма відбулася, потрібно, щоб обидві сторони погодилися на примирення, була відшкодована заподіяна шкода, а підліток  визнав факт вчинення ним кримінального правопорушення», – пояснила Валентина Волобуєва.

Школярі отримали інформаційні буклети системи БПД, які містять корисну інформацію щодо прав дітей, протидії булінгу, надання безоплатної правової допомоги.