назад

Підвищуємо правову обізнаність громадян із земельних питань

З огляду новацій законодавства щодо земельних правовідносин та в рамках реалізації програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» фахівці Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги на чолі з його директором Ларисою Базілою та за участі начальника Любомльського бюро правової допомоги Андрія Литвинюка, 12 жовтня 2020 року, здійснили виїзні прийоми громадян у Любомльському районі, зокрема у селах старостинських округів Рівненської та Вишнівської об’єднаних територіальних громад, Згоранської сільської ради.

Під час спілкування з місцевими жителями юристи системи БПД Волині надавали консультації з встановлення меж земельної ділянки, дострокового розірвання договору оренди земельної ділянки, безоплатного отримання земельної ділянки, встановлення факту належності правовстановлюючого документу, реєстрації місця проживання особи, приватизації земельної ділянки, а також усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням, стягнення заборгованості за кредитним договором.

Достатньо актуальним було роз’яснення порядку внесення змін до договору оренди землі, адже більшість жителів сільської місцевості мають у власності земельні частки (паї), які здають в оренду. Розуміння процедури внесення змін до договору оренди землі дає уявлення про можливість врегулювання спірних договірних моментів або уникнення їх в майбутньому.

В процесі робочих зустрічей з керівниками громад та посадовими особами органів місцевого самоврядування присутніх проінформовано про зміни в управлінні землями, дерегуляцію землеустрою, удосконалення переважного права орендаря на придбання земельної ділянки, розширення повноважень територіальних громад у сфері земельних правовідносин, запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, запобігання та протидію рейдерству. Особлива увага – і реалізації Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство».

Окрім цього, під час зустрічей обговорювались питання щодо спільного проведення правопросвітницьких та інших заходів з урахуванням епідемічної ситуації на місцевості, можливості доступу до якісних та безкоштовних правових послуг із земельних питань.

Серед мешканців сільських громад поширені інформаційно-роз’яснювальні матеріали системи БПД.