назад

Платформа «Діалог безпеки» запрацює у Хмельницькому

Хмельниччина стане сьомою областю в Україні, де запрацює Регіональна платформа взаємодії безпекових служб та громадськості «Діалог безпеки». Під час установчої зустрічі учасники платформи, зокрема й представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області, домовились про координацію дій задля посилення захисту прав і свобод людини, а також негайного реагування для припинення порушень прав людини.

Регіональні платформи «Діалог безпеки» уже діють в шести областях України. Хмельниччина стане сьомим регіоном, де представники безпекових служб та громадянського суспільства активно взаємодіятимуть для посилення захисту прав людини. Про це повідомили під час установчої зустрічі «Ефективна співпраця громадянського суспільства з безпековими службами в Україні», яка відбулась у Хмельницькому 23 лютого.

Усі учасники обговорення, а це представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області, Служби безпеки України, Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, Управління дотримання прав людини Національної поліції України, Збройних сил України, Управління патрульної поліції, громадських організацій «Хмельницька міська спілка ветеранів Афганістану, учасників АТО, та волонтерів», «Подільська правова ліга» та Благодійного фонду «Ксена», висловили одноголосну згоду на впровадження механізму прямої комунікації аби почути один одного та знайти шляхи вирішення системних проблем.

Результатом зустрічі став протокол, яким фактично започаткували створення регіональної платформи «Діалог безпеки».

Зазначимо, що серед основних завдань регіональних платформ визначено:

  • побудову ефективної взаємодії регіональних підрозділів безпекових служб України із організаціями громадянського суспільства з метою попередження, якнайшвидшого реагування та сприяння належному розслідуванню порушень прав людини;
  • організацію ефективного обміну інформацією між зазначеними інститутами та громадськістю шляхом проведення регулярних зустрічей та створення єдиної інформаційної системи (на базі окремого інтернет сайту з використанням інтеграції соціальних мереж);
  • підвищення прозорості роботи та рівня довіри до безпекових служб, а також громадського контролю за станом реагування відповідних органів на виявлені факти порушень прав людини.