назад
24.02.21

Поліпшуємо координацію суб’єктів, що захищають постраждалих від домашнього насильства

Фахівці Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги взяли участь у засіданні Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми  при Оболонській районній у місті Києві державній адміністрації.

«Ефективне реагування на факти домашнього насильства шляхом запровадження механізму взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання домашньому насильству є базовим напрямам реалізації державної політики у даній сфері. Тому Правобережний київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги є активним учасником Координаційних рад з метою обговорення питань поліпшення доступу постраждалих до безоплатної правової допомоги» – підкреслив Андрій Мірошник, юрист Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Під час засідання Координаційної ради обговорювалися проблеми між суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, які виникають при виявленні фактів вчинення насильства, а також особливості виявлення дітей, що постраждали від домашнього насильства, приймання та розгляд звернень і повідомлень про вчинення насильства стосовно дітей, організація надання таким дітям соціального захисту.

Нагадуємо, що постраждалі від домашнього насильства є суб’єктами права на безоплатну вторинної правову допомогу  та  мають право на всі види правових послуг, які визначені Законом.

Консолідація зусиль у боротьбі з домашнім насильством є важливим фактором у подоланні цього явища, а те що система безоплатної правової допомоги не знаходиться осторонь і приймає безпосередню участь в діяльності Координаційної ради, є ознакою того, що постраждалі матимуть ефективний захист своїх порушених прав.