назад

Поліцейські Донеччини долучаться до реалізації програми відновлення для неповнолітніх

Слідчі, дізнавачі – перші, з ким стикаються сторони кримінального провадження. Від їх небайдужості залежить багато, в тому числі й  успішність реалізації Проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» (далі – програма відновлення). Хоча порядком про реалізацію програми відновлення не передбачено їх залучення, їх участь в ньому не можна недооцінювати.

Інформування про програму відновлення є дієвим способом для розширення потенційного кола неповнолітніх, які можуть  виправити свої помилки. Адже головна мета – не покарати, а дати дитині другий шанс, ресоціалізувати її та запобігти вчиненню повторних правопорушень.  Як результат, зменшується кількість рецидивів, в громадах стає безпечно.

Нещодавно Регіональний центр спільно з Донецькою обласною прокуратурою провели навчання для слідчих та дізнавачів регіону, щодо мети Програми відновлення, порядку її реалізації та обов’язкових умов участі. Так, наприклад, умовами застосування програми є

  • наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи);
  • неповнолітній вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин;
  • визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;
  • згода неповнолітнього і потерпілого на участь у програмі.

Маючи цю інформацію, слідчі та дізнавачі можуть проінформувати сторони про програму відновлення,  пояснити, які переваги отримають сторони від участі у програмі відновлення, оскільки, покарання це не запорука виправлення  неповнолітнього та задоволення потреб потерпілої сторони.