назад

Понад 3,5 тисячі громадян звернулося до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Сумщині за І квартал 2021 року

На базі Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області під головуванням директорки Олени Демченко відбулося засідання керівної ради за підсумками роботи у І кварталі 2021 року. Участь у нараді взяли директори Конотопського, Охтирського, Сумського, Шосткинського місцевого центру з надання БВПД.

Під час керівної ради директори проаналізували якісні та кількісні показники діяльності центрів та бюро правової допомоги Сумщини, стан реалізації проєктів та програм в регіоні, співпрацю з партнерами та адвокатами, правопросвітницьку діяльність та інші напрямки діяльності у І кварталі 2021 року.

Зокрема, за вказаний період до 4-х місцевих центрів Сумщини вперше за правовою допомогою звернулося 3736 осіб. Звідки ж ці нові клієнти дізналися про діяльність центрів та бюро правової допомоги? Згідно з анкетуванням найбільша частка за джерелом отримання інформації про роботу місцевих центрів громадянами – це рекомендація іншої особи, що становить 71%. Другу позицію займає інформування через органи державної влади, а третє місце займає інтернет ресурс.

Найчастіше серед клієнтів, які отримали безоплатну вторинну правову допомогу, є:

  • особи, у яких середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму;
  • ветерани війни;
  • особи з інвалідністю;
  • внутрішньо переміщені особи тощо.

Регіональним центром у І кварталі видано 698 доручень адвокатам для надання громадянам безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі. Кількість закритих проваджень та виправдовувальних вироків – 1, зменшення обсягу обвинувачення – 5, перекваліфікація злочинів – 10, застосовано статтю 75 Кримінального кодексу України (звільнено від відбування покарання з випробуванням) – 15, призначено альтернативне покарання (стаття 69) – 78, призначене мінімальне покарання – 83.

Фахівцями контактного центру надано 23371консультацій.

Працівники центрів та бюро правової допомоги провели 234 правопросвітницькі заходи, охопивши майже 40 тисяч осіб. Також фахівці активно співпрацювали з представниками засобів масової інформації, що передбачало виступи на телебаченні, радіо, підготовка юридичних консультацій у друкованій пресі, інтернет-ЗМІ (усього 219).

Окрім цього у І кварталі поточного року юристи здійснили 112 виїздів до  мобільних консультаційних (у т.ч. дистанційних) пунктів доступу до правової допомоги.

Щодо реалізації програми «Відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» у 1 кварталі 2021 року на Сумщині в межах проєкту є 2 успішні кейси: на Білопільщині та Охтирщині. А в межах програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» місцевими центрами проведено 86 правопросвітницьких заходів, кількість наданих правових консультацій із земельних питань – 588.

«Нові виклики, нові умови праці в період пандемії не мають впливати на якість надання громадянам безоплатної правової допомоги в регіоні. Із відкриттям ринку землі зросла потреба в наданні юридичних консультацій та розяснень  саме з цих питань, чимало звернень надходить також за такими категоріями питань як соціальне забезпечення, спадкове, сімейне право тощо. Ми й надалі маємо забезпечувати вчасне, повне, якісне надання правової допомоги клієнтам системи безоплатної правової допомоги», – акцентувала увагу Олена Демченко.

Презентації центрів:

Регіональний центр

Сумський МЦ

Охтирський МЦ

Конотопський МЦ

Шосткинський МЦ