У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області 23 грудня відбулась підсумкова нарада з представниками підпорядкованих підрозділів та адвокатами.
Під час зібрання представники Регіонального, місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги проаналізували результати роботи системи БПД у Полтавській області у 2021 році, обговорили діяльність місцевих центрів та бюро правової допомоги, визначили першочергові завдання системи у 2022 році та нагородили найкращих працівників подяками.
«2021 рік виявився плідним для працівників системи БПД області. Ще з минулого року фахівці Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги активно зорієнтувалися на надання правової допомоги в умовах пандемії та у консультуванні в онлайн режимі. Тому цьогоріч робота під час карантинних обмежень вже не була викликом, а налагодженою та системною діяльністю. Як наслідок з початку року до системи БПД області звернулося майже 37 000 осіб, що майже на 7 000 більше, ніж у минулому році» – повідомив Олександр Черчатий.
За словами заступника директора Регіонального центру Ігоря Клименка у 2021 році було видано майже 3 500 доручень адвокатам у кримінальному процесі, у минулому році майже 3 800 доручень.
Зросла і кількість випадків надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесі, що полягала у складанні документів процесуального характеру та представлення інтересів клієнтів у судах отримали 5427 жителів області (у 2020 році – 3060 осіб). У 2412 випадках таку допомогу надавали адвокати, які співпрацюють з системою БПД, (у 2020 році було 1875 таких випадків), у 3060 випадках (у 2020 році — 2412) правову допомогу надавали юристи місцевих центрів та бюро правової допомоги області.
Актуальною в регіоні залишається тема земельних правовідносин.
«З відкриттям ринку землі зріс попит на отримання консультацій з земельних питань. Активну правову допомогу з земельних прав громадянам надавали під час роботи консультаційних пунктів. Так, лише протягом поточного року фахівці місцевих центрів та бюро правової допомоги забезпечили роботу 1 090 таких пунктів, у минулому році лише 757» – резюмував Ігор Клименко.
Крім того, активно здійснювалася комунікація з органами місцевого самоврядування. Наслідком такої співпраці стало прийняття та реалізації обласної та 51 Програми правової освіти населення.
Також на заході були визначені пріоритети у роботі фахівців системи БПД у Полтавській області на наступний рік:
- донесення громадянам інформації про можливості системи БПД, збільшення відсотку обізнаності населення про діяльність системи БПД;
- інформування населення про можливості альтернативних способів вирішення спорів в системі БПД, зокрема завдяки медіації та Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення;
- проведення якісної та ефективної правопросвітницької роботи щодо роз’яснень по діючому законодавстві; посилення співпраці із всіма територіальними громадами Полтавської області;
- акумулювання додаткових коштів за рахунок програм правової освіти населення; забезпечення якості надання безоплатної правової допомоги (письмові та усні консультації, консультаційні пункти тощо).
За результатами роботи кращих працівників системи БПД нагородили подяками Координаційного центру з надання правової допомоги до Дня юриста та подяками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області. Адвокатів області з нагоди Дня адвокатури нагородили подяками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області.