назад
03.09.21

Посади працівників центрів правової допомоги будуть систематизовані

Перелік посад працівників Координаційного центру та його територіальних  відділень – регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги — приведено у відповідність із Класифікатором професій ДК 003:2010. Такі зміни передбачені постановою від 1 вересня 2021 року № 919 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 червня 2012 р. № 552», що була прийнята на засіданні Уряду.

Найближчим часом відбудуться зміни у структурі регіональних та місцевих центрів, зокрема відповідно до класифікатора будуть диференційовані юридичні та інші посади.

«Систематизація посад створить потенціал для кар’єрного зростання працівників, насамперед юристів, що дасть змогу залучати та утримувати кращих фахівців», — зазначила перша заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Оксана Василяка.

Зокрема, замість посад головних та провідних спеціалістів з’являться головні та провідні юристи, економісти з фінансової роботи, фахівці із зв’язків з громадськістю та пресою, юрисконсульти, соціологи та інші професіонали.

Крім того, підвищуються посадові оклади працівників Координаційного центру з надання правової допомоги та його територіальних відділень. При цьому загальний фонд заробітної плати, затверджений у кошторисах, не змінюється.

«Фонд заробітної плати фактично не збільшується, зростає саме фіксована частка у структурі заробітної плати – посадовий оклад. Це сприятиме більшій прозорості та передбачуваності оплати праці фахівців системи БПД», — наголошує Оксана Василяка.

Оклади  працівників системи БПД востаннє переглядалися п’ять років тому. Це призвело до того, що у 2021 році у 91,5 % працівників посадові оклади нижчі, ніж встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі (6 тис. грн).

При цьому щороку навантаження на працівників регіональних та місцевих центрів зростає, що зумовлено як розширенням кола суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу, так і покладенням на регіональні та місцеві центри додаткових функцій.

Відповідно до змін розміри посадових окладів працівників системи БПД, які є чи не найнижчими серед бюджетних установ, будуть підвищені. Наприклад, посадовий оклад фахівця місцевого центру, який безпосередньо здійснює прийом громадян, збільшується з 3,2 тис. грн. до 5,3 тис. грн.