назад

Працівникам сфери культури роз’яснили норму ст. 40 Кримінального кодексу України

З метою інформування про новації в законодавстві, спричинені введенням воєнного стану в Україні, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук взяв участь в засіданні колегії обласного управління культури, національностей та релігій.

Окрім запланових питань в керівників установ культури, творчих спілок та бібліотек виникали питання особливостей роботи у воєнний час. Фахівець системи безоплатної правової допомоги надав деякі роз’яснення, а також поінформував про роботу бюро правової допомоги місцевих центрів з надання БВПД в районних центрах та в територіальних громадах, особливо щодо консультування внутрішньо переміщених осіб, які знайшли тимчасові місця проживання на Івано-Франківщині.

При цьому Володимир Ковальчук наголосив про надання інформації для ВПО, що тимчасово тут проживають, можливості повідомляти про документування військових злочинів відповідальним працівникам прокуратури чи через консультативні пункти БПД. Також роз’яснив норму ч.1 ст.40 Кримінального кодексу України, а саме що не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.

«Юристи бюро надають чіткі роз’яснення ВПО, які проживають в місцях компактного тимчасового проживання чи перебування щодо можливості повідомлення про військові злочини на відповідні платформи збору доказів (www.warcrimes.gov.ua), які опрацьовуватимуться уповноваженими слідчими обласних прокуратур», ˗ зазначив фахівець системи безоплатної правової допомоги.

Наприкінці зустрічі Володимир Ковальчук поінформував, що з інших правових роз’яснень існує єдиний безкоштовний телефонний номер системи БПД 0-800-213-103.