назад

«Працюй безпечно!» – під таким гаслом пройшла акція на Сумщині

Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.

З метою запобігання торгівлі людьми та сучасному рабству, 30 липня фахівці Регіонального центру долучилися до всеукраїнської інформаційно-просвітницької кампанію під гаслом «ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО!».

Мета акції – підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

Спільно з Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації, іншими суб’єктами взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області, у м.Суми проведено вуличну акцію, що включає

  • огляд тематичної фотовиставки,
  • арт-інсталяції «Невидимі»,
  • розповсюдження тематичних інформаційних матеріалів серед пересічних громадян (листівок, флаєрів, буклетів)
  • відповідну роботу в інформаційному просторі.

Учасники та перехожі мали можливість поспілкуватись та отримати поради щодо того, як подбати про себе та безпеку своїх рідних.

Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності.

Щороку органами влади України ідентифікуються близько 200 громадян, які стали жертвами торгівлі людьми. За даними міжнародних організацій, ця цифра значно вища, і сягає близько 1 тисячі осіб.

У Сумській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 34 громадянам України – 7 жінкам та 27 чоловікам.

«Багато громадян помилково вважає, що рабства і торгівлі людьми у сучасному світі не існує. Дана акція покликана звернути увагу на питання торгівлі людьми, вкотре застерегти їх та поінформувати. В Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна», – наголосив начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Володимир Жалковський.

Додатково фахівці Регіонального центру розповіли про переваги системи БПД, роздали інформаційні буклети відповідної тематики та пропонувала у разі необхідності звертатися за юридичними консультаціями та роз’ясненнями до центрів та бюро правової допомоги.