назад

Працюємо в партнерстві: громадський активізм з точки зору законодавства

З квітня 2018 року триває активна співпраця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області та ініціативи «Активна громада Хмельницького». У спільному доробку – десятки правопросвітницьких заходів для дітей, молоді, громадських активістів. Не припинилася робота і в умовах карантину: впродовж останніх місяців разом організували 12 вебінарів для учнівської молоді, посадовців органів місцевого самоврядування та небайдужих мешканців громад.

За словами координаторки ініціативи «Активна громада Хмельницького» Юлії Мазур, одним із пріоритетів її роботи є залучення громадян до активностей на користь громад, у яких вони мешкають.

«Участь у роботі органів місцевого самоврядування через надані законодавством інструменти, свідомий вибір своїх представників до місцевих рад чи до Верховної Ради України, контроль за їхньою діяльністю – усе це завдання людини з активною громадянською позицією. Однак така людина завжди діє в рамках закону, не порушуючи його. У цьому контексті ми дуже цінуємо допомогу юристів системи безоплатної допомоги, які завжди готові пояснити учасникам заходів, які ми спільно організовуємо, законодавчий аспект будь-якого питання», – говорить Юлія Мазур.

Під час вебінарів для активних громадян та посадовців обговорювали функції народних депутатів та депутатів місцевих рад, повноваження громадських рад при органах місцевого самоврядування, виборчий кодекс та його вплив на наступні вибори, регламент роботи місцевих рад та процедуру прийняття рішень органами місцевого самоврядування. Зі школярами порушували теми волонтерства та аналізували цілі сталого розвитку.

Ще одна ініціатива, до якої активно долучилися юристи системи безоплатної правової допомоги, – акція #АктивуйКонституцію.

«У коротких відео ми зачитували одну зі статей Конституції України та пояснювали, що саме вона означає. Це можливість вкотре нагадати мешканцям нашої держави, чому таким важливим є цей документ», – зазначає юристка Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Балясна.