назад

Право на захист! Алгоритм дій особи під час затримання

Як діяти у разі затримання, щоб Ваші права не були порушені? Відповідь на це питання надали під час вебінару в Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області.

Незважаючи на те чи є у правоохоронців законні підстави для затримання, чи вони відсутні, затриманому, варто знати та вміти відстояти свої права. Це зможе зберегти від зайвих неприємностей, а також надасть змогу захистити власні права у спірних ситуаціях. Відтак, адвокатка системи БПД Катерина Боровська, розповіла про визначені законом підстави для затримання, хто його може здійснювати та як довго воно може тривати. А також надала практичні рекомендації щодо алгоритму дій та прав особи безпосередньо при затриманні.

Отже пам’ятайте! Ви маєте право:

  • не свідчити проти себе чи своїх рідних;
  • у будь-який час відмовитися давати показання й відповідати на запитання;
  • мати захисника та побачення з ним «віч-на-віч» до першого допиту;
  • надавати докази, заявляти клопотання та відводи;
  • вимагати перевірки судом законності затримання;
  • особисто брати участь у судовому розгляді щодо обрання запобіжного заходу – взяття Вас під варту.

 

Крім цього, адвокатка наголосила на праві затриманої особи на безоплатну правову допомогу. У разі фактичного затримання, службові особи, які його здійснили зобов’язані негайно повідомити регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Після чого Регіональний центр у визначеному законом порядку призначає адвоката, який протягом години (у виняткових випадках протягом шести годин) має прибути до затриманого для надання правової допомоги.

Якщо Вас зацікавила тема, запис вебінару можна переглянути за посиланням

https://bit.ly/2ChHYqe