назад

Правопросвітницька зустріч з військовослужбовцями Сумщини

Правовий захист військовослужбовців – функція держави. Він передбачає закріплення в законодавчих актах України прав та свобод військовослужбовців, соціальних пільг і гарантій, а також правовий механізм їхньої реалізації. На запрошення керівництва 58 окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського фахівчині Конотопського місцевого центру з надання БВПД Валентина Волік та Оксана Козіна провели правопросвітницьку зустріч з військовослужбовцями.

Під час спілкування Оксана Козіна пояснила присутнім зміст основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та практику їх застосування, поінформувала про діяльність системи БПД, основні напрямки роботи та послуги, які громадяни мають змогу отримати, звернувшись безпосередньо до спеціалістів центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.

Валентина Волік, заступник директора Конотопського місцевого центру з надання БВПД, окрему увагу приділила роз’ясненню чинного законодавства щодо першочергового забезпечення учасників АТО та військовослужбовців земельними ділянками, права на пільги при сплаті житлово-комунальних послуг, а також про додаткові пільги для дітей учасників АТО при вступі до навчальних закладів. Окрім цього, військовослужбовців поінформували про діяльність контактного центру системи безоплатно правової допомоги.

«Правовий захист — одне з найактуальніших питань, з якими звертаються військовослужбовці до системи правової допомоги, – наголосила Валентина Волік,- тому для того, щоб наші захисники могли нас ефективно захищати на фронті, не думати про якісь свої проблеми, які у них можуть виникнути вдома, їм потрібно мати надійний тил. А це гарантований правовий супровід від держави, який надає система БПД.”