назад

Правопросвітницький захід для студентів Чернігівського кооперативного фахового коледжу

Директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко разом з директором Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимиром Бобруйком  зустрілись зі студентами юридичного факультету Чернігівського кооперативного фахового коледжу. Розповіли майбутнім юристам  про професію юриста та  роботу системи безоплатної правової допомоги, а також про проекти, які реалізовуються системою БПД.

Ірина Протченко розповіла присутнім про роботу Регіонального центру з надання БВПД. Вона зазначила, що регіональні центри з надання БВПД надають правову допомогу у кримінальних справах. Саме тому на базі регіональних центрів реалізовується проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Даний проект передбачає можливість для неповнолітнього правопорушника, який вчинив кримінальний проступок чи злочин невеликої тяжкості, відшкодувати завдану шкоду, пройти корекційний курс за участі психолога та, у разі, позитивного висновку за результатами проходження програми з ресоціалізації під час судового розгляду справи може бути заявлено клопотання про звільнення правопорушника від кримінального правопорушення, як такого, що став на  шлях виправлення.

Володимир Бобруйко проінформував присутніх  про порядок та підстави надання безоплатної правової допомоги. Розповів, що до первинної правової допомоги відноситься надання правових консультацій та роз’яснень, а також допомога в складанні скарг та заяв не процесуального характеру. Первинну правову допомогу можуть отримати всі бажаючі звернувшись до центру чи бюро правової допомоги. До вторинної правової допомоги відноситься здійснення представництва особи в судах та інших органах державної чи виконавчої влади, складання процесуальних документів. Перелік осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу передбачено статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Присутнім було запропоновано долучитись ще до одного проекту системи БПД – проект «Волонтер БПД». Серед переваг, які надає  участі в проекті  – це можливість отримати практичні навички в організації заходів, можливість поспостерігати за роботою юристів  та зробити свій вклад в розвиток правової держави. Детальніше дізнатись про те,  як стати волонтером БПД можна за посиланням.

На прикладах, були зазначені найбільш актуальні типові питання, з якими звертаються громадяни за отриманням безоплатної вторинної правової допомоги та роз’яснено шляхи вирішення відповідних проблемних питань.

По завершенню заходу за багаторічну плідну співпрацю та з нагоди Дня юриста   керівництво Чернігівського кооперативного фахового коледжу вручило Подяки колективу Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області та колективу Чернігівського місцевого центру з надання БВПД.