назад

Правопросвітницький захід до Міжнародного дня ромів

6 квітня 2021 року фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоряна Світлицька взяли участь у проведенні правопросвітницького заходу, присвяченому Міжнародному дню ромів, який щорічно відзначається 8 квітня, що відбувся на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки.

Захід було ініційовано регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов’ю Сітовською. Долучились до його проведення декан Волинського національного університету імені Лесі Українки Антон Демчук та студентство вишу, старша інспекторка з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності з дислокацією у Волинській області Управління дотримання прав людини Національної поліції України Наталія Бартошук, члени громадських організацій та працівників бібліотеки.

На початку зустрічі аудиторії було презентовано адвокаційний проєкт “Від упередження до суспільного діалогу”, який має на меті зосередити увагу громадськості на проблемних питаннях ромської спільноти, що реалізується у межах Всеукраїнської адвокаційної кампанії ГО «Докудейз».

Виступаючи перед присутніми, фахівці системи БПД Волині розповіли про засади запобігання та протидії дискримінації за етнічною ознакою. Учасники правопросвітницького заходу дізналися про гарантії соціального забезпечення, зайнятості та працевлаштування представників етнічних меншин. Серед іншого, наголосили на можливості отримання ромами, які є громадянами України, допомоги по безробіттю, соціальних допомог при народженні дитини, у разі малозабезпеченості, соціального житла, земельних ділянок за всіма видами землекористування та поінформували про способи реалізації таких можливостей, що виключають дискримінацію.

Також мова йшла про те, що за минулий рік понад 20 представників ромської національної меншини звернулись до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Волині за правовою інформацією та консультаціями з питань оформлення та видачі паспорта громадянина України, встановлення факту проживання однією сім`єю, внесення змін до актового запису про нарадження дитини, визнання батьківства, стягнення аліментів, надання права на шлюб тощо.

На завершення присутні мали можливість ознайомитися із виставкою художніх робіт учня Ковельської дитячої художньої школи, юнака ромської національності Сергія Юзепчука, який, власне, і розповів на загал про свої картини.