назад

Правопросвітницький захід в Чернігівському слідчому ізоляторі

Для покращення правової обізнаності працівників державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко та директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко провели інформаційно-роз’яснювальний захід та здійснили прийом громадян.

Про функціонування та розвиток системи безоплатної правової допомоги колективу  установи роз’яснила Ірина Протченко. Зокрема, вона зазначила, що захист прав та інтересів громадян у кримінальних провадження належить до компетенції регіональних центрів  з надання БВПД. Особи, стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою мають право на залучення захисника за рахунок держави. Регіональні центри надають правову допомогу, яка полягає у здійсненні захисту адвокатом прав та інтересів особи, шляхом видачі адвокату відповідного доручення. Підставою для призначення адвоката є: постанова слідчого, прокурора, або ухвала слідчого судді чи суду  про залучення захисника в порядку статті 49 КПК України, чи у невідкладному випадку, коли є потреба у проведенні невідкладної процесуальної дії за участю захисника, а завчасно повідомлений захисник не може прибути для участі у проведенні процесуальної дії чи забезпечити участь іншого захисника або якщо підозрюваний, обвинувачений виявив бажання, але ще не встиг залучити захисника або прибуття обраного захисника неможливе, захисник залучається для окремої процесуальної дії відповідно до статті 53 КПК України.  Оплату адвокат отримує після того як надасть послуги, а її розмір залежить від ефективності його роботи, – розповіла Ірина Протченко.

Володимир Бобруйко розповів присутнім про роботу місцевих центрів з надання БВПД та про порядок звернення за правовою допомогою осіб, що відбувають покарання. Він зазначив, що для отримання допомоги засудженому необхідно звернутись до центру особисто, надіславши відповідну заяву засобами поштового зв’язку. Після розгляду заяви, термін такого розгляду складає 10 днів, приймається рішення про надання БВПД, або у випадку наявності обґрунтованих підстав – про відмову у наданні БВПД.

Також, працівників Чернігівського СІЗО було проінформовано про порядок набуття та реалізації права власності на земельну ділянку, права та обов’язки батьків і дітей, порядок оформлення пенсії, порядок оформлення спадкових справ, призначення аліментів, пред’явлення цивільного позову, позбавлення права користування житлом, відшкодування матеріальної і моральної шкоди тощо.

Спільно з заступником начальника Чернігівського слідчого ізолятора Юрієм Білоколошею обговорили питання співпраці, проведення спільних правопросвітницьких заходів та надання безоплатної правової допомоги засудженим, які відбувають покарання у вигляді позбавлення волі та осіб, які знаходяться під слідством.