назад

 Правопросвітництво онлайн: разом із соціальними партнерами

19 червня в Перечинській районній філії Закарпатського обласного центру зайнятості, за участі фахівців системи БПД, відбувся черговий онлайн вебінар  на тему «Пошук роботи в сучасних умовах». Під час дискусії особи, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, дізналися про актуальні вакансії,  основні сучасні джерела пошуку вакансій,. Фахівці охарактеризували їх переваги та недоліки, зазначили шляхи пошуку роботи та радили, як не стати жертвою шахрайства при працевлаштуванні. У нагоді безробітним стане сервіс «Електронний кабінет шукача роботи» на сайті Державної служби зайнятості ( https:// dcz.gov.ua/) та Освітній портал на сайті державної служби зайнятості, де шукачі роботи можуть ознайомитися з актуальними вакансіями та пройти онлайн курси щодо складання успішного резюме (за посиланням https://skills.dcz.gov.ua/).
Клієнтам служби зайнятості пропонується до перегляду освітній серіал «Сучасне резюме і пошук роботи онлайн», адже головною метою залишається знайти роботу своєї мрії.
Учасники вебінару мали можливість отримати й важливу інформацію про те, як захистити свої порушені права, зокрема й трудові. Фахівець Перечинського бюро правової допомоги Іванна Хом’як поінформувала про режим роботи закладу в умовах карантину та зазначила, хто має право на безоплатну правову допомогу. Зокрема, наголосила, що право на отримання безоплатної первинної правової допомоги – консультації, юридичні роз’яснення, написання заяв (окрім процесуальних) тощо мають усі громадяни України.  Скористатись представництвом у судах за рахунок держави можуть законодавчо визначені категорії громадян, серед яких – малозабезпечені (дохід яких не повинен перевищувати розміру двох прожиткових мінімумів), учасники бойових дій, ВПО, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи, які стали жертвами домашнього, гендерно-зумовленого чи іншого виду насильства, булінгу тощо.

Фахівець зазначила, що  звернутися за правовою допомогою можна, зателефонувавши за єдиним номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно в Україні), а також ✅ поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки: https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
✅ поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk
✅ прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті – https://t.me/ualegalaidchat
✅ скориставшись правничою вікіпедією WikiLegalAid – https://wiki.legalaid.gov.ua
Мешканці Перечинщини можуть звернутись до фахівців бюро за адресою: Перечинське бюро правової допомоги: м.Перечин, пл.Ужгородська, 43, e-mail- [email protected], тел.: 068-26-59-190.

Необхідні документи також можна залишити у скриньках для звернень громадян за вищевказаною адресою.