назад

Правосуддя, дружнє до дітей: на Дніпропетровщині відбувся тренінг з представниками громадянського суспільства

7 – 9 липня 2021 року відбувся тренінг «Моніторинг та адвокація правосуддя, дружнього до дитини» для представників громадянського суспільства у Дніпропетровській області.

Захід об’єднав представників громадських організацій, викладацької спільноти, адвокатів, регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України.

Під час тренінгу учасники розглянули міжнародні стандарти правосуддя, дружнього до дитини, завдання і основи моніторингу юстиції, дружньої до дитини. Професійна команда тренерів організувала тренінговий процес та поділилась своїми знаннями і досвідом, щоб учасники вміли:

– визначати завдання і готувати методологію моніторингу правосуддя;

– планувати програму моніторингу;

– обирати і застосовувати різні методи моніторингу, передусім інтерв’ю та спостереження за судовими засіданнями;

– узагальнювати результати моніторингу;

– розробляти адвокаційні плани за результатами програми моніторингу.

«Надзвичайно важливою і цікавою була робота над дослідженням стану дотримання судами стандартів правосуддя, дружнього до дитини, у справах цивільного та кримінального характеру. А тепер  мали змогу поділитись отриманим досвідом з представниками громадянського суспільства, які бажають продовжити дослідження та адвокаційні дії у цій сфері під час тренінгу з представниками громадянського суспільства у Дніпропетровській області. Тема захисту прав дітей – дійсно, надзвичайно, емоційна, глибока і проблемна. І з холодною головою і гарячим серцем в ній необхідно працювати довго, системно, скрупульозно», – керівниця ГО «Вектор прав людини», координаторка проекту «Суд людською мовою» Валерія Рибак.

Учасники та учасниці працювали у форматі інтерактивного навчання та мали змогу провести дослідницьке інтерв’ю, щоб навчитись працювати з цим методом дослідження та краще розібратись із темою для реалізації власних проєктів у майбутньому. Так, респондентами стали Наталія Щербина, в.о. Голови Солонянського районного суду Дніпропетровської області, Сергій Соколов, начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області, Ірина Шиба, виконавча директорка організації Фундація DEJURE, експерт з судової реформи, відновного правосуддя та правосуддя для дітей, Лілія Олійник, адвокат, експерт Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

«Для мене це новий і незвичний досвід . Приміряти на себе роль респондента та відповідати на запитання адвокатів, членів громадських організацій, діяльність яких спрямована на захист прав дітей, ділитися своїм досвідом з учасниками заходу. Такі тренінги сприяють підвищенню обізнаності щодо захисту прав дітей під час їхнього контакту з державними органами, залученню партнерів, формуванню середовища, дружнього до дитини», – розповідає начальник відділу комунікацій та правопросвітництва регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області Сергій Соколов.

«Дуже цікаві інтерв’ю запрошених учасників, які були не просто тренувальними, а справжньою можливістю для учасників зануритись у тему та краще її дослідити», – керівниця ГО «Вектор прав людини», координаторка проекту «Суд людською мовою» Валерія Рибак.

Захід відбувся у межах проєкту «Зміцнення спроможності громадянського суспільства щодо моніторингу та адвокації правосуддя, дружнього до дитини, в Україні», що впроваджується OSCE Project Co-ordinator in Ukraineу співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.