назад

Правова допомога для внутрішньо переміщених осіб

15 жовтня з метою підвищення рівня правової культури та обізнаності  про право на безоплатну правову допомогу внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), у приміщенні управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Золотоніської міської ради проведено круглий стіл на тему: «Правова допомога для ВПО».

Участь у заході взяли: працівники Золотоніського місцевого центру з надання БВПД, фахівці управління праці та соціального захисту населення та переселенці, які проживають на території міста Золотоноша.

Проблема правового захисту ВПО на сьогодні залишається досить гострою. Більшість людей, які були змушені покинути свої домівки через війну на сході країни, просто-на-просто не знають, як захистити свої права, гарантовані Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та іншими нормативно-правовими актами.

Юристи місцевого центру окреслили основні права ВПО:

  • право на щомісячну адресну грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
  • право на одноразову грошову допомогу ВПО, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • право на державну підтримку сімей з дітьми (допомогу при народженні, усиновленні);
  • право на пенсійне забезпечення;
  • право на працевлаштування;
  • право на безоплатне тимчасове проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців з моменту взяття на облік ВПО.

Під час заходу фахівці місцевого центру роз’яснили присутнім, як захистити свої порушені права через систему безоплатної правової допомоги.

Внутрішньо переміщені особи дізналися, що таке первинна і вторинна правова допомога та отримали перелік документів, необхідний для отримання безоплатного адвоката.

Присутніх ознайомлено з останніми змінами в чинному законодавстві, зокрема:

– з постановою Кабінету Міністрів України  від 02.09.2020 № 767, якою затверджено порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для здійснення грошової компенсації постраждалим ВПО, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненою збройною агресією Російської Федерації;

– Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення окремих умов надання пільг із сплати туристичного збору та податку на нерухоме майно» від 17.09.2020 № 905, який звільняє внутрішньо перемішених осіб від сплати туристичного збору за тимчасове проживання у місцях, зазначених у довідці про взяття на облік ВПО.

Наприкінці заходу роздано інформаційні буклети з контактами Золотоніського місцевого центру та номером гарячої лінії системи БПД – 0 800 213 103 (цілодобово по всій території України).