назад

Медичне право, трудове, питання матерів та дітей… Це лише деякі проблеми, які непокоять людей, які хворіють на туберкульоз, а також тих, хто вже пройшов свій шлях до одужання. Співпраця для забезпечення прав та соціальних гарантій осіб, яких торкнулася проблема туберкульозу, – мета меморандуму між Координаційним центром з надання правової допомоги та Благодійною організацією «ТБ ЛЮДИ УКРАЇНА» (TBpeopleUkraine).  

«Хворі на туберкульоз ще й досі стикаються с дискримінацією з боку суспільства. Через це виникають численні правові проблеми, які треба вирішувати. Хворі на туберкульоз можуть стати суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу. Ця норма міститься у проєкті змін до закону про «Безоплатну правову допомогу», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Тому вже найближчим часом проводитимуться тренінги для працівників системи БПД щодо роботи з людьми, які хворіють на туберкульоз. Організація спільних заходів, спрямованих на підвищення кваліфікаційного рівня працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, у сфері захисту прав осіб, яких торкнулася проблема туберкульозу, – один з напрямів співпраці у межах меморандуму.

«Туберкульоз – це не лише медична проблема. Просвітницька діяльність – одна із ключових в роботі TBpeopleUkraine. Зустрічі з пацієнтами, інформаційні заходи з медичними та соціальними працівниками тощо – усе це спрямоване на допомогу людям, які зіштовхнулися із туберкульозом, у захисті їхніх прав», – зазначила голова правління благодійної організації «ТБ ЛЮДИ УКРАЇНА» Ольга Клименко.

 

Серед напрямів співпраці у межах меморандуму – організація та проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової обізнаності щодо захисту своїх прав людьми, яких торкнулася проблема туберкульозу. Також розроблятимуться та розповсюджуватимуться інформаційні матеріали щодо прав та соціальних гарантій людей, які хворіють на туберкульоз, а також тих, хто вже подолав цю хворобу.

У планах на найближчий час – додати до мобільного застосунку OneImpact, що допомагає швидко реагувати на проблеми порушення прав пацієнтів з туберкульозом під час лікування, можливість переадресації до системи безоплатної правової допомоги.