назад

Правова допомога селянам у земельних питаннях

Щоби поінформувати жителів сільської місцевості, які є власниками земельних ділянок про реалізацію програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство»,  працівники Кельменецького місцевого центру з надання БВПД провели виїзне консультування громадян у Бабинській, Волошківській та Ломачинецькій сільських радах.

Про зміни в законодавстві, пов’язаному із земельною реформою під час консультування у громадах розповів директор Кельменецького місцевого центру Роман Дворський. Фахівчині – Юлія Олійник та Наталя Чекмак надавали письмові роз’яснення із земельних питань, а Сніжана Ватрич та Олександра Івасюк провели анкетування учасників для визначення рівня їхньої обізнаності у сфері земельного права, що в подальшому допоможе визначити тематику наступних виїздів.

Під час роботи мобільно – консультаційного пункту до юристів звернулося 12 осіб, яких цікавили питання щодо порядку приватизації земельної ділянки, укладення та реєстрації договору оренди земельної ділянки.

Довідково:

Мета програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України»:

  • створити Державний аграрний реєстр та відкритий до нього доступ широкому загалу;
  • провести інвентаризацію земель державної власності та внести відомості щодо них до Державного земельного кадастру;
  • розробити методологію розробки планів землекористування для об’єднаних територіальних громад;
  • провести супутникове картографування території України;
  • створити автоматизовану систему оповіщення щодо змін у Державному земельному кадастрі;
  • підвищити обізнаність власників та користувачів земельних ділянок щодо прав на землю та способів їх захисту;
  • посилити систему державного контролю на державному кордоні України з урахуванням вимог ЄС та найкращих світових практик;
  • розробити та ввести в експлуатацію інтерактивну інформаційну систему про безпечність харчових продуктів та вимог ринків експорту.

    Корисні ресурси для власників землі

Державний аграрний реєстр https://www.ar.gov.ua/