назад

Правова допомога, як вид державної гарантії

У наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень. Часто люди не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право та закони супроводжують людину все її життя. Саме тому, на підставі укладеного Меморандуму про співпрацю між Турійським бюро правової допомоги Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Турійським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації», у межах реалізації плану заходів щодо запобігання злочинності та повторному вчиненню правопорушень, для осіб засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавлення волі, начальник бюро правової допомоги Анна Сидько 25 січня 2021 року провела правопросвітницький захід «Правова допомога, як вид державної гарантії».

Присутні на зустрічі дізналися про рівний доступ до безоплатної правової допомоги, передбачений Законом України «Про безоплатну правову допомогу», а також про те, що первинна правова допомога включає в себе правову консультацію та роз’яснення з правових питань. Для окремих категорій осіб закон передбачає безоплатну вторинну правову допомогу. Це можливість отримати професійні правничі послуги адвоката чи працівника системи безоплатної правової допомоги. Вони допоможуть захистити порушені права у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами. За потреби складуть позовну заяву чи інші процесуальні документи. Тобто, безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг, як захист, здійснення представництва інтересів та складання документів процесуального характеру.

Під час лекції фахівець бюро ознайомила правопорушників із правовими наслідками, які чекають на них у разі скоєння повторних адміністративних правопорушень. Особливу увагу зосередила на важливості усвідомлення ними правових та соціальних норм, які є запорукою успішної ресоціалізації.

На завершення заходу  Анна Сидько надавала особисті консультації особам, що перебувають на обліку у центрі пробації.