назад

Правова підтримка військовослужбовців

Як учаснику бойових дій отримати безоплатно у власність земельну ділянку? Як скористатися медико-санаторним лікуванням? Який розмір виплати щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни? Як учасникам бойових дій отримати безоплатну вторинну правову допомогу у разі порушення їхніх прав?

Ці та інші питання обговорювали військовослужбовці з Олександром Пилип’юком – фахівцем Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Ларисою Хованець – фахівцем з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Вижницької районної філії обласного центру зайнятості.

Під час правопросвітницького заходу учасники бойових дій ділилися власним досвідом захисту своїх прав та проблемами в їх реалізації. Зокрема, активно обговорювали питання реалізації права учасників бойових дій на:

–        забезпечення ліками та лікарськими засобами;

–        безоплатне лікування;

–        отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг;

–        отримання у власність земельних ділянок тощо.

Також  правопросвітницький захід для демобілізованих військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС провели у Сторожинецькій районній філії обласного центру зайнятості. Головний спеціаліст Сторожинецького бюро правової допомоги Магдалина Дарічук роз’яснила учасникам заходу про те, як отримати безоплатну правову допомогу та куди потрібно звернутись.

Зауважимо, що значна частка проблем у людей виникає через правову необізнаність та нерозуміння чи незнання механізму реалізації власних  прав і свобод, їх захист та поновлення у разі порушення. Тому правопросвітницькі заходи, які проводять фахівці системи БПД, є необхідними та важливими кроками для посилення правової свідомості громадян.