назад

Правова підтримка внутрішньо переміщених осіб на Буковині

8 рік Україна перебуває в стані неоголошеної війни. Частину її території незаконно анексувала Росія, частину – тимчасово окупувала, а на іншій частині ведуться бойові дії. Майже півтора мільйона громадян нашої держави змушені були покинути свої домівки і виїхати на підконтрольну українській владі територію в пошуках захисту, а часто й просто порятунку.

Так, за єдиною інформаційною базою даних про внутрішньо переміщених осіб, наразі у Чернівецькій області на обліку перебувають понад 2400 переселенців із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і автономної республіки Крим. З 2017 року всі внутрішньо переміщені особи мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Хоча й не часто звертаються до центрів надання БВПД у Чернівецькій області. Так, протягом І півріччя 2021 року 15 клієнтів із числа переселенців на Буковині отримали безоплатну вторинну правову допомогу, а за увесь минулий рік таких було лише 13.

Для того, аби внутрішньо переміщені особи знали як захистити свої права і куди звертатися, юристи системи БПД проводять правопросвітницькі та комунікативні заходи. Приміром,  серію семінарів під назвою «Кава з юристом» організовують наші партнери – «Ресурсний центр Кольпінга» у Чернівцях, який допомагає внутрішньо переміщеним особам, учасникам АТО/ООС та членам їхніх сімей успішно інтегруватися в громадах Буковини.

Фахівці безоплатної правової допомоги неодноразово долучалися до таких заходів, адже це можливість допомогти людям, які змушені були покинути рідні домівки, вирішити їхні правові проблеми. А серед питань, які найбільше цікавлять ВПО: встановлення фактів, що мають юридичне значення; призначення пенсій та соціальних виплат; компенсація за шкоду, завдану майну; податкові та трудові спори тощо.