назад

Правові аспекти дотримання обов’язку дітей піклуватися про своїх батьків

«Кожна повнолітня особа має утримувати своїх батьків, – зазначила під час виступу на радіо «Лепетиха ФМ» фахівчиня Великолепетиського бюро правової допомоги Юлія Кривов’яз, – так само, як і батьки зобов’язані утримувати своїх дітей, адже наше життя складається не тільки з прав – кожен має певні обов’язки по відношенню до суспільства, держави та особливо до близьких людей».

  • Хто має право на утримання?
  • Що робити, якщо діти ухиляються від обов´язку утримувати непрацездатних батьків?
  • Чи мають право батьки звернутися за захистом своїх прав до суду?
  • Який порядок призначення аліментів на утримання батьків?
  • Які наслідки матиме ухилення від утримання непрацездатних батьків?

Слухайте виступ Юлії Кривов’яз в ефірі радіо «Лепетиха ФМ» або читайте в текстовому вигляді за посиланням.

Про обов’язок повнолітніх дітей утримувати своїх непрацездатних батьків розповіла також фахівчиня Каланчацького бюро правової допомоги Тетяна Філіппова.

Обов'язок повнолітніх дітей утримувати своїх непрацездатних батьків.

Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в Конституції України. Повнолітні дочка, син зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги (тобто батьки не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв’язку з відсутністю пенсії чи її низького розміру).Обов’язок утримувати батьків включає сплату аліментів та участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.Про обов'язок повнолітніх дітей утримувати своїх непрацездатних батьків розповідає фахівць Каланчацького бюро правової допомоги Татьяна Филиппова

Опубліковано Голопристанський місцевий центр з надання БВПД Середа, 13 травня 2020 р.

Під час онлайн-заходу вона нагадала, що обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в Конституції України. Окрім того, обов’язок утримувати батьків включає сплату аліментів та участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.