назад

Правові знання та консультації для власників земельних ділянок

З відкриттям ринку землі в Україні значно зросла потреба людей у правовій інформації. Тому фахівці системи БПД здійснюють регулярні виїзні прийоми громадян у селах, аби розповісти мешканцям про їх права та проконсультувати із земельних питань.

2 серпня директор Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександр Коваль та начальник Брусилівського бюро правової допомоги Юрій Ободзінський відвідали старостат села Морозівка Брусилівської селищної ради.

На жаль, наші співвітчизники не дуже обізнані щодо земельних питань. Наприклад, наразі актуальним є питання щодо приватизації земельних ділянок. Однак громадяни елементарно не знають, з чого потрібно починати, до якого органу звертатись», розповідає директор Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександр Коваль. – «Або, якщо в селі був орендар, потім з’явився інший, який пропонує більшу орендну плату, то звісно люди хочуть перейти на вигідніші умови. Однак не розуміють, що для дострокового розірвання договору оренди необхідні встановлені законодавством підстави, а не просто їхнє бажання».

Саме тому, представники системи БПД прочитали присутнім лекцію на тему «Приватні інвестиції в сільське господарство»,. Під час заходу вони розповіли як приватизувати земельну ділянку, які підстави для дострокового розірвання договору оренди, як оформити спадщину на земельну ділянку, що робити, якщо порушуються правила добросусідства та багато інших.

Згодом наші фахівці забезпечили роботу консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги. Вони проконсультували мешканців із земельного, спадкового, трудового та сімейного права. Також клієнти зверталися з питань оформлення документів на земельну ділянку та користування нею (договір оренди, сервітуту).