назад

Правовий кінозал: говорили з житомирськими студентами про толерантність та недискримінацію

Що таке дискримінація та нетерпимість? Які є правові та неправові способи протидії дискримінації? Чому важливо бути толерантним та позбавлятись від стереотипів? Говорили зі студентами Поліського національного університету про важливі речі та вчимо ідентифікувати порушення прав людини.

Під час правового кінозалу фахівці системи БПД Житомирщини продемонстрували стрічку «Кіно для Карлоса». Режисером цього фільму є Ренато Боррайо Серрано, ґватемалець, який одружений із росіянкою Дашею. Він продемонстрував дуже особисту історію стосунків між їх молодою родиною у якій нещодавно народився син та батьками Даші. Тесть і теща не у захваті від зятя іноземця та переживають за колір шкіри маленького онука. Про прийняття інших крізь призму смішних та болісних ситуацій режисер говорить з глядачами.

Спочатку з’являються стереотипи та упереджене ставлення, а далі все це може призвести до дискримінації та утисків у реальному житті. Дискримінація і нетерпимість часто виправдовуються стереотипами, які склались. Тому важливо бути толерантними та виробляти навички емпатії, – наголосила заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська.

Сьогодні міжрасові шлюби вже давно не дивина, але так було не завжди і у деяких американських штатах вважались злочином. Лише у 1967 році Верховний Суд США визнав право людей на одруження незалежно від раси.

Фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Дар’я Гончарова розповіла присутнім про те, як змінювалось законодавство у різних країнах стосовно права на шлюб між представниками різних рас.

Викладачі та студенти активно обговорювали стрічку та вплив стереотипів на наше повсякденне життя.

Директор Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександр Коваль розповів про правові механізми боротьби з дискримінацією.