назад
25.03.21

Правовий кінозал системи БПД: говоримо про права людини і гідність жертв

Система безоплатної правової допомоги долучилася до вшанування Міжнародного дня права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв, що відзначається 24 березня. У цей день було проведено правопросвітницький захід у форматі правового кінозалу.

Для перегляду було обрано драму, відзняту на основі реальних подій, «Свята Джуді», адже головна героїня фільму дійсно зробила великий вклад у забезпечення правового захисту жертв грубих порушень прав людини у США.

«Є дуже позитивним, що, незважаючи на карантинні обмеження, система безоплатної правової допомоги відновила проведення заходів у форматі правового кінозалу, але тепер – онлайн. Особливістю наших кінопоказів є неформальне спілкування глядачів та діалог з експертами, під час якого можна обговорити проблеми, які висвітлюються у фільмі, подискутувати на цю тему, а також дізнатися про особливості тієї чи іншої організації, фахівець якої бере участь у правовому кінозалі в якості експерта», – зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Формат правового кінозалу, що проводить система безоплатної правової допомоги разом з мережею правових клубів PRAVOKATOR, передбачає не тільки перегляд фільму, а і діалог з експертами, які запрошуються до участі у заході. Так,  на перегляд кінострічки «Свята Джуді», присвячений Міжнародному дню права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв, були запрошені представники Офісу Омбудсмана у Дніпрі: регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Дніпропетровській області Оксана Крупій.

Після перегляду стрічки учасники заходу обговорили питання щодо протидії порушенням прав людини в Україні та інших країнах світу. Зокрема, йшлося про важливість надання правової допомоги людям, які потерпають від порушень їх прав, а також про те, що робота юриста потребує самовідданості, сміливості та рішучості у захисті прав людей.