назад

Правовий статус добровольця – питання на часі

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Карітас-Івано-Франківськ 12 березня організував онлайн-зустріч, щоб познайомити з добровольцями та їхніми історіями. Керівництво Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області взяло активну участь у заході.

Це свято людей, які за покликом власного серця стали на захист рідної Батьківщини та боронять її від загарбників.

Метою заходу було вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, патріотичне виховання суспільства.

Модератором онлайн-зустрічі виступив Володимир Половський історик, керівник гуртка «Дебати» Центру освітніх інновацій, вчитель історії ліцею ім. М. Сабата, пластун-хрестоносець (м. Івано-Франківськ). Свої власні думки висловлювали добровольці від спілки добровольців в Івано-Франківську Тарас Кузь, Вероніка Арістова, Назар Кішак.

В обговоренні виступив заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук, який наголосив на готовності системи БПД допомагати добровольцям, ветеранам війни у вирішенні їх питань. Весною 2019 року Юридична Сотня розпочала процес розробки нових законопроєктів про статус та державну підтримку ветеранів, сімей загиблих та померлих ветеранів, постраждалих внаслідок Революції Гідності та людей, які сприяли захисту Батьківщини. Він зазначив, що у 2019-20 роках були ухвалені зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Фахівець системи безоплатної правової допомог розказав про структуру системи в Україні, а також на теренах Прикарпаття. Зокрема, Володимир Ковальчук підкреслив, що за 2020 рік Івано-Франківським місцевим центром з надання БВПД було вирішено близько 40 успішних справ на користь учасників бойових дій.