назад

Правовий урок «СТОП булінг» для учнів Івано-Франківського ліцею №24

Ситуація з булінгом в Україні доволі невтішна. Станом на сьогоднішній день принаймні 1 з 3 учнів стикалися з булінгом в тих чи інших його проявах (були жертвою або свідком). Багато хто не надає поняттю «булінг» значення, але насправді – це особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство.

БУЛІНГ – це агресивна і неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується фізичним і психологічним тиском.

З метою вироблення у дітей небайдужості та толерантності до проблеми булінгу, 9 вересня заступниця директора Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Іванна Тичковська провела правовий урок «СТОП булінг» для учнів 7 класу ліцею №24 Івано-Франківської міської ради.

У ході уроку школярі переглянули відеоролики, які висвітлюють проблему булінгу в школі, а після – обговорили підняті у відео теми та перелічили можливі види булінгу:

  • фізичний (штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень);
  • психологічний (обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса або національність, виключення інших із групи, розповсюдження пліток або чуток);
  • економічний (крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей);
  • кібербулінг (новий вид булінгу, який виник з приходом в наше життя соціальних мереж: образливі повідомлення з погрозами, відредаговані фотографії, блокування профілів, навіть шантаж).

«Булінгу може зазнати будь-яка дитина у школі, але жодна не заслуговує на таке ставлення. Не треба соромитися зізнатися іншим якщо ви є жертвою чи свідком булінгу. Найкраще сказати про це дорослим, яким ви довіряєте, батькам, класному керівнику, соціальному педагогу. Пам’ятайте, що коли кривдника не зупинити, можуть постраждати інші діти», – наголосила юристка системи безоплатної правової допомоги.

Також, учні зіграли в гру «Це – булінг?» в ході якої спробували відрізнити дружні піддражнювання від булінгу. Кожен отримав смайлики: жовтий (веселий) – «не булінг» та рожевий (сумний) – «булінг». І коли юристка зачитувала певні ситуації, учні показували відповідні смайлики (булінг чи не булінг).

Отже, під час проведеного правового уроку з школярами поговорили про проблему булінгу в Україні, визначили його види, а також дізналися, що треба зробити, щоб зупинити булінг.