назад

Правовий захист: як допомагають учасникам бойових дій на Житомирщині

Захисники та захисниці України вже восьмий рік боронять країну та кожного з нас. Вони захищають нас на фронті, але ж у мирному житті самі нерідко потребують правової допомоги. Як захищають права учасників бойових дій на Житомирщині читайте у нашому огляді.

Найчастіше учасники бойових дій звертаються до місцевих центрів та бюро правової допомоги Житомирщини з питаннями щодо їхнього соціального захисту: отримання пільг, розірвання шлюбу, призначення та виплати аліментів, призначення різних видів державної соціальної допомоги, реалізації права на отримання земельної ділянки та житла, незаконного звільнення з роботи, стягнення матеріальної шкоди, порядку призначення інвалідності, стягнення заборгованості за кредитом, спадкування майна тощо. А до Коростенського місцевого центру з надання БВПД учасники бойових дій звертаються і за відновленням порушених прав, як постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Адвокати та юристи центру допомагають поновити а виплати щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням вживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства відповідно до ст. 37, 39, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Безоплатну вторинну правову допомогу на Житомирщині отримало більше 8000 учасників бойових дій.

Не завжди учасники бойових дій мають можливість прийти до центрів з надання правової допомоги. Тому фахівці системи БПД завжди йдуть на зустріч воїнам та консультують там, де їм буде зручно. Забезпечується робота консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги у військових частинах, профільних громадських організаціях ветеранів та учасників АТО, шпиталях.

Вже більше 5 років на базі Житомирського військового шпиталю діє дистанційний пункт консультування. Фахівці центру консультують учасників бойових дій, які проходять там лікування.

Під час таких заходів присутні дізнаються про систему БПД та за потреби завжди отримують юридичні консультації.

Брусилівське бюро правової допомоги щільно співпрацює з громадською організацією «Ветеран», Радомишльське – з БО «Волонтери Воїни Добра», Черняхівське – з ГО «Бойове братство учасників АТО Черняхівщини».

Налагоджена співпраця з громадськими організаціями і у Коростенському місцевому центрі з надання БВПД.  Спільно з ГО “Гуртом легше» проводяться круглі столи, семінари, лекції. За роки співпраці – брали участь в інформаційних заходах, які були організовані побратимами в інших містах. До речі, зазвичай подібні заходи проходять у вихідні дні. Тому працівники центру працюють і у вихідні дні, бо розуміють, що наші захисники потребують правової допомоги.

У доробку адвокатів та працівників місцевих центрів та бюро правової допомоги значна кількість успішних справ у різних галузях права із якими звертаються захисники України. Серед них задоволені позови про стягнення аліментів на утримання дітей, зміна розміру аліментів, усиновлення, встановлення фактів, що мають юридичне значення (встановлення факту спільного проживання, родинних відносин, належності документів), поновлення на квартирній черзі військовослужбовця, оскарження стягнення заборгованості за кредитом та багато інших справ.

Ми намагаємося допомогти нашим захисникам тут, вдома, бо пам’ятаємо про їх внесок у захист мирного існування усіх громадян України та про те, що ці люди часто втрачають здоров’я, виконуючи обов’язок із захисту Батьківщини. І дуже  важливо, що  опинившись в складних обставинах, військові, що служать так і ті, що повернулися до цивільного життя, а також члени їх сімей, мають до кого звернутися за юридичною допомогою у відновленні порушених прав, — резюмував директор Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД Петро Пелешок.