назад

Правий кінозал із системою БПД: правова та культурна просвіта глядачів

Переможцями в категорії «Кіноклуби Docudays UA при управліннях юстиції України та Центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги» стали два наші центри – Львівський місцевий центр з надання БВПД і Червоноградський місцевий центр з надання БВПД.

Кіноклуби з прав людини, що здійснюють правопросвітницькі покази кінофільмів з колекції Docugays.UA вже кілька років успішно функціонують при центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги Львівщини. Такі покази отримали назву «Правовий кінозал».

Минулий рік став випробуванням, як для системи безоплатної правової допомоги, так і для багатьох організацій, що здійснювали культурну та просвітницьку діяльність. Зустрічі з людьми здебільшого перейшли у формат онлайн.

Утім, фахівці центрів продовжують транслювати для своїх аудиторій кращі документальні фільми їхньої колекції: «Боротьба Джамали», «Інтернет-залежний», «Я – Куба», «Габріель повідомляє з чемпіонату світу».

Так, упродовж 29-30 вересня 2020 року Христина Гаталяк, заступник директора Львівського місцевого центру з надання БВПД, та Романія Хула, яка на той час була модератором кіноклубу при Самбірському  місцевому  центрі з надання БВПД, стали учасниками “Осінньої школи для модераторів Мережі DOCU/Клуб”, що проходила в пансіонаті «Лотос» (с. Коблево, Миколаївська область).

Під час «Осінньої школи» учасники ознайомились з успішними кейсами проведення адвокаційних кампаній різної спрямованості та реалізованих на різних рівнях, від локального до всеукраїнського.

Як зазначають організатори мережі DOCU/CLUB, у рамках VІ Всеукраїнської конференції «Документальне кіно як інструмент медіапросвіти з прав людини», підвели підсумки конкурсу на найактивніший кіноклуб та оголосили 15 переможців у п’яти категоріях. Цими категоріями є: «Кіноклуби Docudays UA при навчальних закладах», «Кіноклуби Docudays UA при громадських організаціях», «Кіноклуби Docudays UA при бібліотеках», «Кіноклуби Docudays UA при управліннях юстиції України та Центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги» та «Кіноклуби Docudays UA при Державній кримінально-виконавчій службі України».