назад

Представникам Молодіжних рад профспілкових організацій розповіли про безоплатну правову допомогу як інструмент захисту своїх прав

На яку допомогу може розраховувати молодь у разі порушення своїх прав та інтересів? Які послуги надають центри безоплатної вторинної правової допомоги? Як стати волонтером БПД? Що таке відновне правосуддя для неповнолітніх?

З усіма цими питаннями допомагали розібратися представникам Молодіжних рад професійних спілок  фахівчині центрів безоплатної вторинної правової допомоги Кіровоградщини – Ольга Салоїд та Наталія Цуцман.

Під час спільного засідання Молодіжної ради Федерації профспілок області та Молодіжної ради єдиної первинної профспілкової організації «Гідросила» Наталія Цуцман детально пояснила, які послуги надають центри та бюро правової допомоги та як отримати допомогу.

«Розвиток системи БПД ґрунтується на таких засадах: доступність правової допомоги; якість правових послуг; правова спроможність громад; незалежність та ефективність системи. Тому, завдяки плідній роботі фахівців системи безоплатної правової допомоги та співпраці з партнерами, довіра клієнтів до системи БПД зростає, про що свідчить збільшення кількості звернень до центрів та бюро», – підкреслила начальниця відділу правопросвітництва та надання БПД Кропивницького місцевого центру з надання БВПД Наталія Цуцман.

Також розповіла про реалізацію проєкту «Волонтер БПД», зокрема пояснила хто може стати волонтером БПД, чим займатиметься волонтер БПД та наголосила, які переваги участі у проєкті.

Адже учасники проєкту отримають:

  • унікальний досвід співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги;
  • можливість покращити власний рівень правових знань, пройти безкоштовне навчання (тренінги, курси, семінари тощо як у сфері волонтерської діяльності, так і в правовій сфері);
  • шанс розширити ділові контакти, покращити навички комунікації.

Окрім цього, представники профспілкових організацій дізнались про реалізацію «Програми відновлення неповнолітніх, які є підозрюваними у вчинені кримінального правопорушення» та, які переваги довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegaIAid».

«Досить часто у юному віці неповнолітні роблять необдумані вчинки, які можуть негативно позначитися на їхньому житті. У нашому регіоні реалізується «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», яка дає шанс не стати засудженим в юному віці та виправити ситуацію з нанесеною шкодою для потерпілої сторони. До реалізації «Програми відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» залучені не лише юристи та медіатори, а також ювенальні прокурори, психологи, громадські організації, соціальні працівники. Адже злагоджена комунікація учасників проєкту дає шанс неповнолітньому змінити своє життя», – зазначила начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Ольга Салоїд.

Ця програма застосовується за чотирьох умов:

  • наявність потерпілої сторони;
  • якщо неповнолітній вперше вчинив кримінальний проступок або нетяжкий злочин;
  • визнання ним факту вчинення злочину;
  • і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

Якщо неповнолітній відшкодує шкоду і примириться з потерпілим, успішно пройде етап ресоціалізації, він має шанс бути звільненим від кримінальної відповідальності.

Дякуємо нашим партнерам  Федерації професійних спілок Кіровоградської області та єдиній первинній профспілковій організації «Гідросила» за співпрацю.