назад

Представництво Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та система безоплатної правової допомоги – ефективні інструменти захисту прав людини

Вчора до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області завітали представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях Валерій Лютий та Сергій Кузьменко, які провели робочу зустріч з представниками системи БПД області. Під час візиту гості представили новопризначеного головного спеціаліста відділу регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в східних областях Владислава Носенка, який здійснюватиме свою діяльність у Полтавській області.

Під час зібрання директор Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Олександр Черчатий розповів про активну співпрацю регіональних омбудсменів та фахівців системи безоплатної правової допомоги, яка здійснювалася у напрямі як комунікативних заходів, так і захисту прав осіб, які знаходяться у місцях несвободи. За словами очільника Регіонального центру, в області налагоджена тісна взаємодія з регіональним представництвом, що дозволяє забезпечити захист прав людини у регіоні та надати якісну правову допомогу.

«Статтею 29 Конституції України закріплено право кожної людини на свободу та особисту недоторканість. Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правничою допомогою захисника. Законом України «Про безоплатну правову допомогу» передбачено, право отримати будь-якій особі, котру затримали правоохоронці, на таку допомогу безоплатно» –  нагадала начальниця відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Армеєва.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи подальшого удосконалення роботи з питань захисту конституційних прав затриманих осіб, недопущення порушень у цій сфері правоохоронцями та обміну інформацією із вказаних питань.